Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Ruszył remont kilku chojnowskich ulic [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 12 czerwiec 2018, 11:36 Wszystkich komentarzy: 0


Ruszył remont kilku chojnowskich ulic [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu rozpoczęły się prace nad jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych w naszym mieście. Ciężkie maszyny rozpoczęły rozbiórkę nawierzchni ulic Małachowskiego, Witosa i Mickiewicza.

Remont nawierzchni poprzedziły prace podziemne. Ponad rok temu na Małachowskiego, Witosa i Mickiewicza rozpoczęła się budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji ogólnospławnej z przyłączami do budynków. Celem inwestycji było skierowanie ścieków z osiedla Wyspiańskiego oraz ulic objętych projektem do sieci miejskiej przez wpięcie kanalizacji tłocznej do studni rozprężnej w ul. Mickiewicza. Dotychczas ścieki doprowadzane były do przepompowni w ul. Fabrycznej, skąd tłoczone były do kanalizacji w ul. Kościuszki. Rezultatem realizacji projektu jest odciążenie przepompowni ścieków, która niejednokrotnie, przepełniona w czasie obfitych opadów deszczu, wylewała na przyległe drogi i parkingi.

Po przeprowadzeniu prac pod ziemią, Urząd Miejski bierze się za kwestie naziemne. Inwestycja obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe nawierzchni chodników oraz jezdni z krawężnikami i obrzeżami, wymianę warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnią chodników, regulację urządzeń w obrębie chodników i jezdni oraz wykonanie nowych nawierzchni chodników i jezdni wraz z krawężnikami betonowymi na oporze z betonu oraz obrzeżami trawnikowymi.

Inwestycja jest realizowana przez wybrane w przetargu Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Cena oferty przekroczyła 997 tysięcy złotych. Plany zakładają realizację zamówienia do 30 sierpnia 2018 roku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.