Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Przy Mrówce wylądował balon koszowy [ZDJĘCIA]

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 13 czerwiec 2018, 09:53


Przy Mrówce wylądował balon koszowy [ZDJĘCIA]

Kto z Was nie miał kiedyś ochoty by wzbić się w niebo w koszu balonowym? W piątek taką przygodę przeżyło kilkanaście osób - wśród nich triumfatorzy konkursów organizowanych przez chojnowski market Mrówka w minionych miesiącach. Chodź lot nie był zbyt wysoki - robił wrażenie na uczestnikach. Sam gigantyczny balon górował nad okolicznymi budynkami i był widoczny nawet z południowej części Chojnowa.

Atrakcja została przygotowana przez Cellfast Balloon Team, który do Chojnowa przyjechał ze swoim balonem SP-BRK.

Niestety od początku wydarzenia na przeszkodzie stał zbyt mocny wiatr. Z tego powodu termin atrakcji zaplanowanej wstępnie na pierwsze dni czerwca był przesuwany, a w piątek stosunkowo szybko loty zostały zakończone. Jak zaznaczali organizatorzy - wysoka temperatura, prądy powietrzne i tzw. termika nie pozwalają na kolejne wzniesienia balonem.

Okazję do lotu miało dzisiaj kilkanaście osób. Ci, którzy wygrali w konkursach organizowanych w minionych miesiącach przez market Mrówka, a nie mieli możliwości wzięcia udziału w atrakcji będą mogli odebrać nagrody pocieszenia, jakimi są bony zakupowe o wartości 50 złotych.

Wstępne plany zakładają, że atrakcja ma powrócić do Chojnowa pod koniec sierpnia. Wówczas loty balonem zostaną zorganizowane w godzinach późno popołudniowych, co ma zapewnić wyższe wzniesienia.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.