Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dni Chojnowa 2018: Biało-czerwony korowód zainaugurował święto miasta [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 09 czerwiec 2018, 21:54 Wszystkich komentarzy: 2


Dni Chojnowa 2018: Biało-czerwony korowód zainaugurował święto miasta [ZDJĘCIA]

- Polska jest z Was dumna! - Takimi słowami dzisiejszy biało-czerowny "Korowód Niepodległości" podsumował burmistrz Jan Serkies. Setki uczniów, przedszkolaki, podopieczni żłobka, pracownicy chojnowskich instytucji, przedstawiciele władz miasta i zwykli mieszkańcy przeszli dzisiaj placem Zamkowym, ulicą Chmielną i Rynkiem, by tradycyjnie zainaugurować Dni Chojnowa. Zobacz zdjęcia z tego pięknego wydarzenia.

Wydarzenie wpisywało się w miejskie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim dzisiejszego korowodu była nasza Ojczyzna. Na ulicach Chojnowa spotkać mogliśmy: biało-czerownych kibiców, żołnierzy, husarię, czterech pancernych, lotników czy kosynierów... Pomysłowość chojnowian nie zna granic.

Pochód tradycyjnie otworzyły chojnowskie mażoretki - zakończyli natomiast motocykliści.

Wśród uczestników pochodu znalazł się burmistrz Jan Serkies - Patrząc na ten bardzo okazały pochód mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy z Was dumni - Polska jest z Was dumna! Godnie uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości i za to wszystkim szczególnie gorąco dziękuję - podsumował włodarz naszego miasta.Komentarze

"Polska jest z was dumna" a pan Serkies powinien być "dumny" z nauczyciela historii, który "naucza" młodych Polaków z Chojnowa, o tym jak "Rudy" 102 przyniósł nam "wolność i niepodległość"! Ludzie, kto pracuje w tych śmiesznych szkółkach? Zróbmy ściepę na okulary dla włodarza miasta lub na krótki kurs historii!
zgłoś komentarz
a ,no ,właśnie ten ,czołg ,,rudy 102,,symbol,który przyniósł do Polski,zniewolenie a nie,,,wolność i niepodległość,,nauczyciele historii,wstyd za takie nauczanie młodzieży
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.