Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnów doczeka się pierwszego ronda? Burmistrz przedstawia koncepcję nowej inwestycji

Autor admin
Data utworzenia: 07 czerwiec 2018, 12:50 Wszystkich komentarzy: 7


Chojnów doczeka się pierwszego ronda? Burmistrz przedstawia koncepcję nowej inwestycji

W lutym informowaliśmy o przyjęciu przez Radę Powiatu Legnickiego projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie, w którym przewidziano środki na inwestycje drogowe na terenie wszystkich gmin powiatu legnickiego. Na terenie Chojnowa miała zostać zrealizowana nowa nawierzchnia ulicy Goleszańskiej. Czy jednak tak się stanie? Po długich rozważaniach burmistrz poprosił o zmianę tej decyzji - prośba spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony zarządu powiatu.

Lutowa uchwała zakładała przekazanie miastu Chojnów dotacji w kwocie 200 tysięcy złotych. Pieniądze miały zostać przeznaczone na remont ulicy Goleszańskiej. Jak zaznacza burmistrz Jan Serkies, po długich rozważaniach padła decyzja o zwróceniu się z prośbą do starosty o zmianę tej decyzji.

Według koncepcji zaprezentowanej na czerwcowej sesji Rady Miejskiej, środki z budżetu starostwa na działania inwestycyjne miałby zostać przeznaczone na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Chmielnej, Bolesławieckiej i Piotrowickiej. Obecnie jest to jedno z największych skrzyżowań w Chojnowie, które ze względu na zły stan nawierzchni i liczne "garby" (zarówno na skrzyżowaniu jak i ulicy Chmielnej) od lat prosi o zainteresowanie.

- Chcielibyśmy prosić panią Starostę, abyśmy w tym roku mogli to zadanie realizować w postaci projektu technicznego, natomiast w latach następnych przystąpić do realizacji tej inwestycji - mówi burmistrz Jan Serkies, który dodaje, że miasto zobowiązuje się do wymiany mediów w tym miejscu.

Koncepcja zaprezentowana przez burmistrza spotkała się z pozytywnym odbiorem w starostwie. Zdaniem starosty Janiny Mazur, jest to dobry pomysł, który wpłynie na unowocześnienie miasta.

Jak potoczą się losy koncepcji ronda? O tym wkrótce się przekonamy.Komentarze

To rondo to chyba tylko żeby ładnie wyglądało, bo nie jest to miejsce na tyle oblegane/niebezpieczne, że rondo realnie miałoby coś zmienić.
zgłoś komentarz
Witam,

Rondo to by się przydało ale na ul. Wojska Polskiego,Parkowa - wylot na Legnica, Bolesławiec Złotoryja.
zgłoś komentarz
rondo dosłownie w cenie farby by kosztowało tuż przy dworcu. wystaczyło by narysować kółko pokreskować wnętrze tego koła i niech w końcu się tam normalnie jeżdzi To co teraz się tam dzieje to kurjozum. Legnica jest dobrym przykładem jak ładnie można upchać rondo na ciasnych skrzyżównaiach -mówię tu o ul jaworzynskiej gdzie az 2 takie są. Kolejne ronda oczywiście mogły by być na obwodnicy chojnowa. od strony legnicy i bolesławca. ciezko komuś podjąc ta inicjatywę. A naprawdę bezpieczeństwo by radykalnie wzrosło bardzo niskim kosztem. Skrzyżowanie ul. Lubinskiej i zielonej też by się zmieściło rondo i bezpiecznie było
zgłoś komentarz
Akurat z tym skrzyżowaniem niektórzy mają problem, ale czy ja wiem? Przebudowa dość poważna, a miejsce trochę odcięte od świata. Jedyny ruch tam to okoliczni mieszkańcy i nieliczni jadący przez miasto w stronę Bolesławca. Rondo zdecydowanie lepszym pomysłem i do zrobienia niewielkim kosztem byłoby w rynku wokół parkingu. Aktualnie są tam cztery skrzyżowania na raz. Obok domu Chemika jest nawet dość niebezpiecznie, bo parkujące przy nim samochody jak i sam budynek zasłaniają widok na ulicę z pierszeństwem (z której, dla odmiany, widok na lewo jest bardzo dobry). Zrobienie z tego ronda zdecydowanie poprawiłoby sytuację i życie użytkownikom. A o tym wytworze pod dworcem nawet nie wspomnę. Jak nigdy pojawiają się tam teraz korki a nawet zdarza się, że całe skrzyżowanie się zablokuje aż jedna osoba się nie poświęci jadąc w inną stronę niż zamierzała.
zgłoś komentarz
Kolejną sprawą do przemyślenia byłoby zrobienie skrzyżowania Lubińska-Legnicka drogą główną, a rzeczą konieczną do zrobienia jest postawienie zakazu parkowania przy piekarni na Lubińskiej. Miejsca jest tam na tyle, że piekarnia może sobie zrobić parking, a to co się tam dzieje teraz woła o pomstę do nieba. Po lewej auta, po prawej auta (momentami prawie zupełnie blokujące chodnik) i dwa rzędy aut na dwóch pasach (przy dobrych wiartach, bo zdarza się, że na drugi rząd nie ma już miejsca). Kolejny zakaz parkowania powinien być na Reja, między sklepem Polo a Szpitalną. Dzień w dzień parkuje tam jakieś auto praktycznie blokując jeden pas. Następna rzecz - ulice jednokierunkowe. Witosa (przynajmniej fragment pomiędzy Kościuszki a Kolejową), Kościuszki, Drzymały.
zgłoś komentarz
Następnie wymiana lub demontaż tzw. "śpiących policjantów" z ulic: Kościuszki, Drzymały, Kilińskiego, Broniewskiego, Baczyńskiego. Jakoś na osiedlu domków pomiędzy Goleszańską a Legnicką można było zrobić normalnie, a na wyżej wymienionych ulicach - nie. Równie dobrze może się tam znajdować krawężnik w poprzek drogi, bo przy jednym i przy drugim, i tak trzeba się zatrzymać przed przejazdem.
zgłoś komentarz
Do tego przejście dla pieszych na Lubińskiej (przy Broniewskiego od strony Lubina) i jakieś sensowne rozwiązanie tego cyrku który powstał w wyniku powstania parkingu przy "Premium Parku" (obok Lidla), bo aktualnie jest tam skrzyżowanie na skrzyżowaniu i kilkumetrowy bliżej nieokreślony chodnikoparking przed hurtownią elektryczną (samochody stojące tam przy krawężniku idealnie zasłaniają widok w lewo dla wyjeżdżających z Lubińskiej). Chyba wszystko. No to służby drogowe - avanti, do dzieła.

A system komentarzy jest do bani, po co jest ograniczenie ilości znaków?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.