Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

XV Chojnowskie Dyktando wyłoniło Mistrzów Ortografii Ziemi Chojnowskiej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 05 czerwiec 2018, 18:58 Wszystkich komentarzy: 0


XV Chojnowskie Dyktando wyłoniło Mistrzów Ortografii Ziemi Chojnowskiej [ZDJĘCIA]

Za nami pierwsza z imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Chojnowa. Punktualnie o godzinie 10:00 w klimatyzowanej sali Domu Schrama rozpoczęła się XV edycja Chojnowskiego Dyktanda, która po raz kolejny wyłoniła Mistrzów Ortografii Ziemi Chojnowskiej.

Tekst dyktand czytany przez Stanisława Horodeckiego - dyrektora MOKSiRu, a przygotowany przez chojnowskie polonistki, nawiązywał do polskiej historii i tradycji - nieprzypadkowo, bowiem w 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez nasze państwo niepodległości.

Piętnaste dyktando koordynowane było tradycyjnie przez Lucynę Spes - polonistkę z Gimnazjum nr 2. W prace nad tekstami dyktand włączyły się nauczycielki ze wszystkich miejskich szkół: Małgorzata Graban z Gimnazjum nr 2 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4, Ewa Więcek ze Szkoły Podstawowej nr 3, Ewa Wołoszyn z Gimnazjum nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3, Małgorzata Szczpanowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, Klaudia Dominiak z Gimnazjum nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Beata Wawrzeńczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Piętnaste chojnowskie dyktando - tak jak poprzednie edycje podzielone zostało na trzy części. W pierwszej z zawiłościami języka polskiego zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, w kolejnej gimnazjaliści, natomiast w ostatniej pozostali ochotnicy.

Wyniki już wkrótce.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.