Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Ponad 12 litrów krwi zebrano podczas dzisiejszej akcji na Komisariacie Policji [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 05 czerwiec 2018, 15:10 Wszystkich komentarzy: 0


Ponad 12 litrów krwi zebrano podczas dzisiejszej akcji na Komisariacie Policji [ZDJĘCIA]

Za nami Dni Otwarte na Komisariacie Policji w Chojnowie, w ramach których odbyła się akcja poboru krwi. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

W autobusie Narodowego Centrum Krwi, gdzie przez cztery godziny trwała akcja, zjawiło się 38 ochotników, z czego 27 zostało zakwalifikowanych do zostania dawcą Każdy z kandydatów musiał spełniać wymagania zdrowotne pozwalające na ustalenie, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla stanu zdrowia swojego lub biorców krwi. Badanie lekarskie poprzedzające pobieranie krwi obejmowało wywiad medyczny oraz badanie kwalifikacyjne.

Łącznie dzisiejszego dnia udało się zebrać ponad 12 litrów krwi.

Akcja krwiodawstwa została połączona z dniami otwartymi Komisariatu Policji w Chojnowie. Przez cały dzień mogliśmy odwiedzić naszych policjantów i skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na gości czekały m.in. pożywna zupa, pokazy pierwszej pomocy, zabytkowe pojazdy, motocykle oraz przedstawiciel Stowarzyszenia KRYZA z Legnicy - organizacji o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Chojnów.

Gośćmi wydarzenia tego dnia były także dzieci z przedszkoli, które mogły zapoznać się m.in. z pracą policjanta czy strażaka. Wśród osób, które zdecydowały się na oddanie krwi znaleźli się dorośli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół.

Nasza krew może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Pomimo ogromnego rozwoju techniki, ciągle nie jesteśmy w stanie wytworzyć krwi poza ustrojem człowieka. Krew to najcenniejszy na świecie i niepodrabialny lek, którego nie można kupić - jego zapasy zależą od ludzi.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zdecydowały się w dniu dzisiejszym na wzięcie udziału w tej szczytnej akcji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.