Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dobry fotel gamingowy

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 04 czerwiec 2018, 15:31 Wszystkich komentarzy: 0


Dobry fotel gamingowy

Jeszcze nie tak dawno królowały gry komputerowe, które nie zabierały mnóstwa czasu. Lekkie, przyjemne, najwyżej powtarzało się rozgrywkę, aby dobrze się bawić i bić nowe rekordy. Obecnie większość gier ma bardzo długie fabuły i wciąga na wiele godzin do wirtualnego świata, z którego nie chce się wychodzić. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt złego wpływu na zdrowie takiej formy wypoczynku – bolący kręgosłup, nogi czy szyja, nie wspominając o dłoniach.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś nałogowym graczem, to na pewno wiesz, jak wielką wagę ma dobrej jakości krzesło i inne udogodnienia, które poprawiają komfort rozgrywek. Najważniejszy jest jednak fotel gamingowy, który powinien znaleźć się w pokoju każdego, kto spędza wiele czasu przed komputerem. Priorytetowo trzeba zwrócić uwagę na ergonomię, jakość wykonania, materiały oraz elementy dodatkowe, umilające komputerowe zmagania. Można wyróżnić kilka podstawowych cech takiego krzesła:

Siedzisko

Koniecznie wygodne, wyprofilowane, o wypełnieniu odpornym na odkształcenia i regulowanej długości. Generalnie zasada jest taka, że ¾ uda powinno znajdować się na siedzisku, aby nie odczuwać bólu. Oczywiście regulowana powinna być także wysokość, aby ustawić fotel do wzrostu i upodobań gracza. Trzeba też dopasować poziom krzesła do blatu biurka i klawiatury, aby nie trzymać rąk w powietrzu. Często fotele gamingowe mają funkcję odchylanego siedziska, co również poprawia komfort gry.

Oparcie

Koniecznie o dobrej regulacji, wyprofilowane, z wybrzuszeniem w miejscu lędźwiowo-krzyżowym. Tylko takie krzesło nie będzie powodowało bólu kręgosłupa podczas grania. Wiele modeli posiada wysoki zagłówek, dzięki któremu gracz odciąży szyję i głowę, oddając się chwilowemu relaksowi podczas przerwy. Jeśli zależy Ci na zagłówku i wygodnym oparciu kupuj tylko w dobrych sklepach, gdzie jest duży wybór takich modeli, np. w takim https://www.dxracerkrzesla.pl/fotel/gamingowy-fotel.

Podłokietniki

To dzięki nim ręce mogą odpocząć, a co za tym idzie, odpoczywa także kręgosłup. Jeśli brakuje dobrej jakości podłokietników, męczą się nie tylko dłonie, ale także kręgosłup. Gracz zaczyna szukać dogodnej pozycji ciała i przez to doprowadza do bólu swój kręgosłup. Dobre podłokietniki to te, które są regulowane w dwóch płaszczyznach, dzięki czemu można przyjąć odpowiednie ułożenie rąk podczas grania.

Tapicerka

Również ma bardzo duże znaczenie, nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Jeśli obicie będzie wykonane ze złej jakości materiału, można nabawić się oparzeń skóry. Przede wszystkim komfort siedzenia pozostawi wiele od życzenia. Ciało będzie się pocić, a tapicerka przyklejać do rąk. Złej jakości materiałowe obicia trudno utrzymać w czystości i łatwo je zaciągnąć, rozerwać. Mają też kiepską wentylację.

Estetyka

Dla wielu liczy się estetyczny wygląd krzesła i ciekawy design. Dobrze by było, żeby fotel wspawał kolorystyką i stylistyką do wnętrza. Eleganckie obszycia, ciekawe wstawki kolorystyczne, różne dodatki cieszą oko i ładnie akcentują się w przestrzeni.

Podsumowując, najlepiej wybrać krzesło idealne pod względem jakościowym i estetycznym, aby cieszyć się komfortem użytkowania i designerskim meblem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.