Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Stary Łom: Uroczystość godna 70-lecia [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 30 maj 2018, 14:49 Wszystkich komentarzy: 0


Stary Łom: Uroczystość godna 70-lecia [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa w Starym Łomie ma już 70 lat! W dniu dzisiejszym placówka ta świętowała swój jubileusz. Na miejscu byliśmy także my. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Znaczną część uczestników dzisiejszej uroczystości stanowili absolwenci Szkoły Podstawowej w Starym Łomie - kiedyś w miejscu tym gościli na co dzień, jako dzieci wyruszające by zdobyć wiedzę i spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami - dziś odwiedzili szkołę ponownie, by po wielu latach ze wzruszeniem wspomnieć czasy swojej młodości, swoich nauczycieli i przyjaciół.

- 70 lat istnienia naszej szkoły to nie tylko suche fakty i daty - to właśnie ludzie, czyli społeczność szkoły, która stanowi jej największą wartość - mówi Halina Sowińska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Łomie, która podczas dzisiejszej uroczystości pełniła obowiązki gospodarza i przyjmowała gratulacje od szanownych gości - przedstawicieli władz samorządowych, kuratorium, lokalnych działaczy społecznych czy koleżanek i kolegów dyrektorów z innych szkół z rejonu Chojnowa.

Wśród uczestników jubileuszowych wydarzeń znaleźli się: Tadeusz Samborski - członek zarządu województwa dolnośląskiego, wójt Andrzej Pyrz, sekretarz gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś, Janina Mazur - starosta legnicki, Stanisława Pakos i Krzysztof Sowiński - członkowie zarządu powiatu legnickiego, sołtys Starego Łomu Agata Urszulak a także Jolanta Orzłowska z legnickiej delegatury Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

- W 70 rocznicę powstania Szkoły Podstawowej. 1947-2017. Stary Łom - absolwenci i mieszkańcy wsi - taki napis pojawił na pamiątkowej tablicy umiejscowionej na ścianie szkoły. Zanim jednak doszło do ceremonii odsłonięcia tablicy, uczestnicy wydarzenia zgromadzili się w sąsiednim kościele św. Antoniego, w którym odbyła się uroczysta Msza Święta z uczestnictwem pocztów sztandarowych z innych szkół gminy Chojnów. Wkrótce potem uroczystość przeniosła się do budynku świetlicy wiejskiej, gdzie na gości czekali m.in. uczniowie z okolicznościowym przedstawieniem.

- Nasz rodak kilka wieków temu powiedział "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Myślę, że te słowa, tu w Starym Łomie, przyświecają każdemu nauczycielowi - powiedział wójt Andrzej Pyrz - Szkoła może niewielka, ale stwarza naszym najmłodszym uczniom wielkie możliwości - rozwoju, stania się mądrzejszym, lepszym, zdobycia wykształcenia - dodał.

Szkoła Podstawowa w Starym Łomie zdołała wychować kilka pokoleń obywateli, ale jej historia nie kończy się. Być może wkrótce ośmioklasowa już placówka doczeka się patrona. Marszałek Tadeusz Samborski wyznał, że widziałby na tym miejscu noblistę Władysława Stanisława Reymonta...Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.