Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wylatujesz na dłużej? Zobacz, o co musisz zadbać przed wyjazdem!

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 30 maj 2018, 09:24 Wszystkich komentarzy: 0


Wylatujesz na dłużej? Zobacz, o co musisz zadbać przed wyjazdem!

Organizacja podróży samolotem to banał w porównaniu do rzeczy, o które musisz zadbać wcześniej. Wylatujesz z kraju na dłużej? Czeka Cię służbowa podróż? Zobacz, o co warto zadbać przed wyjazdem tak, by sam dzień wylotu był jak najmniej stresujący. Przekonaj się, że zapięcie wszelkich spraw na ostatni guzik jest prostsze niż myślisz!

Przygotuj odpowiednio mieszkanie

Dłuższy wylot to nie tylko kwestia większego bagażu, ale i pozostawienia mieszkania bez opieki. O ile mieszkasz w bloku, organizacja wszelkich spraw związanych z mieszkaniem będzie w miarę łatwa. Spisz sobie listę wszystkich rzeczy, które musisz sprawdzić przed ostatecznym opuszczeniem domu. Uwierz, że to szalenie ułatwi sprawę, zwłaszcza jeśli wylatujesz w godzinach porannych bądź nocnych! Unikaj nerwowego latania po mieszkaniu i sprawdzania czy aby na pewno wszelkie urządzenia są odłączone. Pomyśl także wcześniej o opróżnieniu lodówki i pozbyciu się z niej wszelkich rzeczy, które mogą się popsuć pod Twoją nieobecność. Jeśli masz rośliny, postaraj się je powierzyć w opiekę najbliższym. No i najważniejsze - dokładnie sprawdź po wyjściu, czy dobrze zamknąłeś mieszkanie!

Zarezerwuj bilety znacznie wcześniej i pamiętaj o dokumentach

Wylatując na dłużej i opuszczając kraj z powodów służbowych zazwyczaj wiesz o tym o wiele wcześniej. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wszelkie formalności przygotować ze sporym wyprzedzeniem. Znając dokładny termin podróży możesz swobodnie zarezerwować bilety i wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj także o organizacji niezbędnych dokumentów.

Twoje must-have to m.in:

  • paszport bądź dowód osobisty
  • bilety
  • dowody ubezpieczenia, wizy, szczepienia i wszelkie inne dokumenty, w zależności od miejsca, w które lecisz

Staraj się unikać nerwowego szukania dokumentów na lotnisku. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, dlatego zrób wcześniej listę obowiązkowych pozycji i miej wszystko w zasięgu ręki. Tak jest najłatwiej!

Zadbaj o swój samochód

Dłuższy wylot to także kwestia pozostawienia samochodu. Jeśli masz parking w bloku, sprawa jest ułatwiona. Co innego jednak, jeśli szukasz odpowiedniego parkingu bądź musisz dojechać samochodem na lotnisko. Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić dostępne parkingi wokół lotniska i zasady pozostawiania tam samochodu. Jeśli wylatujesz z warszawy, śmiało skorzystaj z https://modlinparking.pl/. Ułatw sobie dojazd na lotnisko i miej gwarancję, że podczas Twojej nieobecności Twój samochód jest w pełni bezpieczny!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.