Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jak nie czytam, jak czytam? Akcja czytania książek w PZS

Autor admin
Data utworzenia: 24 maj 2018, 23:50 Wszystkich komentarzy: 0


Jak nie czytam, jak czytam? Akcja czytania książek w PZS

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo odbywającej się pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam?”.

Przed rozpoczęciem się Olimpiady Lekkoatletycznej na boisku szkolnym przy ul. Wojska Polskiego chojnowska młodzież wzięła udział w biciu rekordu w czytaniu.

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie sposób nie zgodzić się z tymi słowami, a ich słuszność podkreśla zaangażowanie, z jakim grono pedagogiczne oraz uczniowie PZS co roku podchodzą do organizacji akcji czytania książek.

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” jest całkowicie niekomercyjna – to zabawa w słusznej sprawie, która pokazuje młodzieży, jak przyjemne może być czytanie. Udowadnia, że książka to nie tylko szkolna lektura, za nieprzeczytanie której wyciągane są konsekwencje. Książka to również sposób na miłe i produktywne spędzanie wolnego czasu.

Statystyki podają, że aż 63% Polaków w ciągu ostatniego roku nie przeczytało ani jednej książki. Właśnie dlatego promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży jest niezwykle istotna.

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie kolejny raz zaangażował się w słuszną akcję.

Tych, którzy wciąż nie są przekonani do tego, jak wspaniałą rozrywką jest czytanie książek, zostawiamy z jednym z najtrafniejszych cytatów o książce, jakie pojawiły się we współczesnej literaturze. Takich właśnie książek życzymy wszystkim czytającym!

Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią.

Carlos Ruiz Zafón

Cień wiatrutekst: Katarzyna Szlapińska
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.