Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Olimpiada Lekkoatletyczna 2018: Natalia Bekacz i Krzysztof Hołowiński najlepsi w PZS [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 24 maj 2018, 16:37 Wszystkich komentarzy: 0


Olimpiada Lekkoatletyczna 2018: Natalia Bekacz i Krzysztof Hołowiński najlepsi w PZS [ZDJĘCIA]

Po uczniach szkół podstawowych i gimnazjów czas na Ligę Mistrzów - takimi słowami dzisiejsze zmagania w Olimpiadzie Lekkoatletycznej rozpoczął dyrektor PZS Mariusz Kowalczyk. Na obiektach sportowych przy ulicy Wojska Polskiego mieliśmy dzisiaj okazję zobaczyć tych najstarszych i tych najmłodszych - uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i przedszkolaków z sąsiedniego Przedszkola nr 1. Podsumowaniem zawziętej rywalizacji wewnątrzszkolnej było przyznanie statuetek dla najlepszych lekkoatletów PZS - te powędrowały do Natalii Bekacz i Krzysztofa Hołowińskiego.

Rywalizacja przebiegająca pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego z PZS - Adrianny Leszczyńskiej, Jacka Najduka i Mirosława Zielenia - rozpoczęła się od zmagań w skoku w dal. Wśród dziewcząt najlepszym rezultatem pochwalić mogła się Klaudia Czernatowicz, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Magdę Chadałę i Paulinę Safin.

W rywalizacji męskiej po złoty medal sięgnął Wojciech Kulik, który w skoku okazał się lepszy od Patryka Kruszakina i Krzysztofa Hołowińskiego - zdobywców kolejno srebrnego i brązowego medalu.

Kolejną rozegraną dyscypliną był bieg na 100 metrów. Wśród chłopców najlepiej dystans ten - z czasem 12,91 - przebiegł Konrad Kościelny. Podium konkurencji uzupełnili Mateusz Mastalerz oraz Krzysztof Hołowiński, dla którego był to już drugi brąz podczas tych zawodów. Wśród dziewcząt swoją dominację pokazała Natalia Bekacz, której udało się obronić złoty medal zdobyty przed rokiem. Podium tej konkurencji uzupełniły Klaudia Czernatowicz oraz Klaudia Korniłowicz.

Kolejną rozegraną konkurencją było pchnięcie kulą. W zmaganiach dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Aniela Michaluk - jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii Olimpiady Lekkoatletycznej PZS. Na kolejnych miejscach uplasowały się Paulina Safin oraz Joanna Mróz - mistrzyni z roku minionego.

W rywalizacji mężczyzn siłę oraz doskonałą technikę zaprezentował Szymon Wiśniewski. Pchnięcie na odległość 11,60 dało mu złoty medal. Na niższych miejscach podium stanęli Kacper Sopkowicz oraz Kamil Zakrzewski.

Kulminacją zmagań uczniów Powiatowego Zespołu Szkół był bieg na 400 metrów dziewcząt oraz 800 metrów chłopców. Pierwszy z biegów z kolejnym tego dnia złotym medalem zakończyła Natalia Bekacz; w bezpośrednim starciu okazała się lepsza od Natalii Mamczarek oraz Patrycji Rataj. Rywalizację męską ze sporą przewagą wygrał Kacper Sopkowicz; kolejne miejsca przypadły Konradowi Kościelnemu i Krzysztofowi Hołowińskiemu.

Zdecydowanie najbardziej widowiskowym wydarzeniem dzisiejszego dnia był bieg przedszkolaków. Na bieżni zaprezentowały się: Wiewiórki, Pszczółki, Słoneczka, Krasnale, Motylki, Grzybki oraz Biedronki z sąsiedniego Przedszkola nr 1. Każdy uczestnik biegu - niezależnie od zajętego miejsca - został obdarowany lizakiem; na najlepszych czekały dyplomy - te za pierwsze miejsce powędrowały do: Marcina Galika, Mateusza Kila, Szymona Ziembowicza, Miłosza Bobiowskiego, Szymona Kaszowskiego, Michaela Krakowskiego oraz Krzysztofa Sochy.


Wyniki:

Bieg na 100 metrów

chłopcy:

1. Konrad Kościelny - 12,91
2. Mateusz Mastalerz - 13,22
3. Krzysztof Hołowiński - 13,56

dziewczęta:

1. Natalia Bekacz - 14,81
2. Klaudia Czernatowicz - 15,53
3. Klaudia Korniłowicz - 16,47

Skok w dal

chłopcy:

1. Wojciech Kulik - 5,29
2. Patryk Kruszakin - 5,24
3. Krzysztof Hołowiński - 5,05

dziewczęta:

1. Klaudia Czernatowicz - 4,34
2. Magda Chadała - 3,93
3. Paulina Safin - 3,87

Pchnięcie kulą

chłopcy:

1. Szymon Wisniewski - 11,60
2. Kacper Sopkowicz - 11,20
3. Kamil Zakrzewski - 11,20

dziewczęta:

1. Aniela Michaluk - 9,30
2. Paulina Safin - 8,70
3. Joanna Mróz - 8,20

Bieg na 800/400 metrów

chłopcy:

1. Kacper Sopkowicz - 2,33,65
2. Konrad Kościelny
3. Krzysztof Hołowiński

dziewczęta:

1. Natalia Bekacz - 1,20,06
2. Natalia Mamczarek
3. Patrycja Rataj

Klasyfikacja najlepszych lekkoatletów PZS

chłopcy:

1. Krzysztof Hołowiński - 69
2. Konrad Kościelny - 55
3. Maciej Merunowicz - 52

dziewczęta:

1. Natalia Bekacz - 73
2. Natalia Mamczarek - 59
3. Magda Chadała - 53
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform