Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Olimpiada Lekkoatletyczna 2018: "Dwójka" na czele. Trzy złota dla Julii Matyszczak [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 23 maj 2018, 17:20 Wszystkich komentarzy: 0


Olimpiada Lekkoatletyczna 2018: "Dwójka" na czele. Trzy złota dla Julii Matyszczak [ZDJĘCIA]

Za nami drugi dzień zmagań w V Olimpiadzie Lekkoatletycznej organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół na boisku przy ulicy Wojska Polskiego w Chojnowie. Tym razem na starcie stanęli gimnazjaliści z obydwu chojnowskich gimnazjów oraz reprezentanci Miłkowic, Zagrodna i Krotoszyc. Rywalizacja w pięciu dyscyplinach zakończyła się triumfem sportowców z chojnowskiej "dwójki", którzy o 19 punktów wyprzedzili Gimnazjum nr 1. Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Julia Matyszczak z Miłkowic, która na najwyższym stopniu podium stawała aż trzy razy.

Wydarzenie, organizowane pod patronatem starosty legnickiego, zostało uroczyście otwarte przez Krzysztofa Sowińskiego, członka zarządu powiatu legnickiego. Rywalizację poprzedziło złożenie przysięgi, odpalenie znicza i wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej. W czasie trwania rywalizacji sportowej, na sąsiednim placu odbyły się mistrzostwa szkoły w grillowaniu. Tym razem tematem przewodnim rywalizacji kulinarnej były ryby.

Listę konkurencji drugiego dnia otworzył bieg na 300 metrów dziewcząt i 600 metrów chłopców. Rywalizacja żeńska zakończyła się zwycięstwem Julii Matyszczak z Gimnazjum w Miłkowicach, która dystans ten pokonała w czasie 49,65. Podium zmagań uzupełniły reprezentantki ziemi chojnowskiej - Sandra Pajdo z Gimnazjum nr 1 oraz Klaudia Kańczuga z Gimnazjum nr 2.

Wśród chłopców równych sobie nie miał Wojciech Kozioł z Gimnazjum w Zagrodnie, który dystans 600 metrów pokonał w czasie 1,41,44. Ze srebrnym medalem rywalizację zakończył Konrad Słoński z chojnowskiej "jedynki", natomiast na najniższym stopniu stanął Bartosz Ziembiec z Miłkowic.

Kolejnym punktem olimpiady była rywalizacja w pchnięciu kulą. Złoty medal w rywalizacji męskiej zdobył Michał Zieliński, który osiągnął odległość 11,35. Podium konkurencji uzupełnili Dawid Iwan z Gimnazjum w Krotoszycach oraz reprezentujący Zagrodno Juliusz Wiszniowski.

Zmagania dziewcząt zakończyły się triumfem Martyny Wągrowskiej z Gimnazjum w Krotoszycach. Na kolejnych miejscach uplasowały się Adrianna Osiadacz z "dwójki" (zeszłoroczna triumfatorka) oraz Katarzyna Łajus z "jedynki".

Znacznie lepiej reprezentantom naszych gmin poszła rywalizacja w skoku w dal. Chojnowskie podium mogliśmy obserwować w zmaganiach dziewcząt, które ze złotem zakończyła Sandra Pajdo z Gimnazjum nr 1. Na kolejnych miejscach znalazły się reprezentantki "dwójki": Agnieszka Wawroniak oraz Roskana Budakiewicz.

Wśród chłopców najlepszy rezultat wywalczył Bartosz Ziembiec z Gimnazjum w Miłkowicach. Po srebrno sięgnął Piotr Marcinkiewicz z "jedynki", natomiast na najniższym stopniu podium stanął Patryk Myśliński z Gimnazjum w Krotoszycach.

Jedną z najpopularniejszych konkurencji lekkoatletycznych jest bieg na 100 metrów - nie mogło go zabraknąć także na dzisiejszej imprezie sportowej. Wśród chłopców po kolejny medal - tym razem złoty - sięgnął Juliusz Wiszniowski z Gimnazjum w Zagrodnie, który osiągnął czas 12,63. Kolejni na linii mety byli Wojciech Kozioł w Zagrodna oraz Michał Janusz z chojnowskiej "dwójki".

Wśród dziewcząt po raz kolejny swoją dominację zaprezentowała Julia Matyszczak z Gimnazjum w Miłkowicach, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Roksanę Budakiewicz z "dwójki" oraz Aleksandrę Toczek z Gimnazjum w Miłkowicach.

Zmagania sportowe zakończyła niezwykle widowiskowa sztafeta 4x200 metrów. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się sprinterki z Gimnazjum w Miłkowicach. Na kolejnych miejscach podium stanęły zawodniczki z chojnowskiej dwójki i Gimnazjum w Zagrodnie.

Zmagania chłopców zakończyły się triumfem reprezentantów Zagrodna, którzy na linii mety okazali się szybsi od sportowców z Gimnazjum w Miłkowicach oraz Krotoszycach.

Cieszy z pewnością fakt, że na czele klasyfikacji generalnej po raz pierwszy od kilku lat zobaczyć możemy reprezentantów ziemi chojnowskiej. Na pierwszym miejscu rywalizację drużynową zakończyło Gimnazjum nr 2, które o 19 punktów wyprzedziło Gimnazjum nr 1. Podium klasyfikacji zwieńczyło Gimnazjum w Miłkowicach.


Wyniki:

Bieg na 100 metrów

chłopcy:

1. Juliusz Wiszniowski - Gimnazjum w Zagrodnie - 12,63
2. Wojciech Kozioł - Gimnazjum w Zagrodnie - 13,22
3. Michał Janusz - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 13,23

dziewczęta:

1. Julia Matyszczak - Gimnazjum w Miłkowicach - 14,84
2. Roksana Budakiewicz - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 15,12
3. Aleksandra Toczek - Gimnazjum w Miłkowicach - 15,27

Skok w dal

chłopcy:

1. Bartosz Ziembiec - Gimnazjum w Miłkowicach - 5,24
2. Piotr Marcinkiewicz - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 5,09
3. Patryk Myśliński - Gimnazjum w Krotoszycach - 5,01

dziewczęta:

1. Sandra Pajdo - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 4,05
2. Agnieszka Wawroniak - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 4,03
3. Roksana Budakiewicz - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 3,92

Pchnięcie kulą

chłopcy:

1. Michał Zieliński - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 11,35
2. Dawid Iwan - Gimnazjum w Krotoszycach - 11,25
3. Juliusz Wiszniowski - Gimnazjum w Zagrodnie - 11,00

dziewczęta:

1. Martyna Wągrowska - Gimnazjum w Krotoszycach - 8,25
2. Adrianna Osiadacz - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 7,85
3. Katarzyna Łajus - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 7,80

Bieg na 600/300 metrów

chłopcy:

1. Wojciech Kozioł - Gimnazjum w Zagrodnie - 1,41,44
2. Konrad Słoński - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 1,42,09
3. Bartosz Ziembiec - Gimnazjum w Miłkowicach

dziewczęta:

1. Julia Matyszczak - Gimnazjum w Miłkowicach - 49,65
2. Sandra Pajdo - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 52,72
3. Klaudia Kańczuga - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 52,75

Sztafeta

chłopcy:

1. Gimnazjum w Zagrodnie - 1,52,71
2. Gimnazjum w Miłkowicach - 1,53,46
3. Gimnazjum w Krotoszycach - 1,56,87

dziewczęta:

1. Gimnazjum w Miłkowicach - 2,11,91
2. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 2,17,68
3. Gimnazjum w Zagrodnie - 2,20,13

Klasyfikacja drużynowa:

1. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 507
2. Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 488
3. Gimnazjum w Miłkowicach - 485
4. Gimnazjum w Zagrodnie - 461
5. Gimnazjum w Krotoszycach - 379Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.