Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Oddaj krew i podaruj komuś życie. Policjanci z KP Chojnów zapraszają na szczytną akcję

Autor admin
Data utworzenia: 27 maj 2018, 19:03 Wszystkich komentarzy: 0


Oddaj krew i podaruj komuś życie. Policjanci z KP Chojnów zapraszają na szczytną akcję

5 czerwca Komisariat Policji w Chojnowie zaprasza na Dni Otwarte, w ramach których odbędzie się akcja poboru krwi. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji - zobacz jakich!

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez chojnowskich policjantów. W 2014 roku w mobilnym punkcie pobierania krwi, który znajdował się na parkingu przy komisariacie w ciągu pięciu godzin formularze wypełniło 36 osób z czego aż 33 osoby zostały dopuszczone do oddania krwi. Łącznie udało się zebrać prawie 15 litrów krwi. Podobna akcja odbyła się również w roku minionym.

Organizatorzy akcji zaplanowali także kilka atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla osób, które w tym dniu odwiedzą mobilny punkt poboru krwi. Siłę po utracie kilkuset ml krwi z pewnością pozwoli odzyskać grochówka. Co więcej - organizatorzy zbiórki krwi zapraszają na pokaz broni sportowej w wykonaniu przedstawicieli Stowarzyszenia KRYZA z Legnicy - organizacji o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim.

Dzieci obecne na wydarzeniu, będą mogły zapoznać się z pracą policjanta. Organizatorzy przygotowali liczne gadżety.

Nad wydarzeniem honorowy patronat objął Wójt Gminy Chojnów.

Nasza krew może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Pomimo ogromnego rozwoju techniki, ciągle nie jesteśmy w stanie wytworzyć krwi poza ustrojem człowieka. Krew to najcenniejszy na świecie i niepodrabialny lek, którego nie można kupić - jego zapasy zależą od ludzi.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.