Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jak uzyskać dofinansowanie na kurs?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 22 maj 2018, 23:26 Wszystkich komentarzy: 0


Jak uzyskać dofinansowanie na kurs?

W obecnych czasach kursy i szkolenia to bardzo ważny element naszego życia zawodowego. Dzięki nim nie stoimy w miejscu i możemy się rozwijać, a także doskonalić nasze umiejętności. Niestety, nie zawsze nasze finanse pozwalają na uczestniczenie w ciekawym kursie, co może nieco dołować. Nie warto się jednak zamartwiać, tylko trzeba działać i szukać możliwości, które pomogą nam wybrać się na wymarzony przez nas kurs. Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenie?

Sprawdź, jakie masz możliwości

Zanim przystąpisz do działania, powinieneś dobrze poszukać i sprawdzić, jakie masz możliwości na zdobycie dofinansowania. Obecnie jest mnóstwo pieniędzy unijnych, o które możemy się postarać, aby rozszerzyć nasze możliwości. Jednak musimy spełniać pewne warunki, aby je otrzymać. Na szczęście programów oferujących pomoc jest mnóstwo i prawdopodobnie do jednego z nich mamy szansę się zakwalifikować. Trzeba go tylko dobrze poszukać, a następnie dowiedzieć się, co musimy robić w dalszej kolejności.

Znajdź odpowiedni kurs

Udało Ci znaleźć program, z którego możesz uzyskać dofinansowanie na kurs? To świetnie, teraz przyszła pora na znalezienie odpowiednich zajęć. Musisz pamiętać, że skoro uzyskujesz dofinansowanie na kurs, to musi on spełniać pewne kryteria. Niestety, ale nie możemy sobie, tak po prostu zdecydować, że idziemy na to szkolenie, a potem nagle zmienić zdanie i wybrać całkiem coś innego. Ciekawe szkolenia, na które możemy uzyskać dofinansowanie unijne znajdziemyszkolenia-semper.pl/szkolenia-krakow, więc warto sprawdzić ich ofertę. Możemy także od nich uzyskać informacje, jakie dofinansowania nam przysługują.

Staramy się o dofinansowanie sami czy prosimy pracodawcę, aby wysłał nas na kurs?

To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które chcą się wybrać na ciekawy kurs. Obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Dlatego powinniśmy to dokładnie przemyśleć i wybrać drogę, która będzie dla nas bardziej opłacalna. Jeśli szukamy szkolenia, a następnie staramy się o dofinansowanie sami, to mamy wolną rękę. W takiej sytuacji nie musimy szukać kursu, który będzie stricte związany z naszą pracą, może to być całkowicie coś innego. Nie wiążemy się też żadną umową lojalnością z naszym pracodawcą, co dla wielu osób może być bardzo ważną kwestią. Jednak osoba pracująca ma znacznie mniej możliwości na uzyskanie dofinansowania niż firma lub bezrobotny. Często też te fundusze są bardziej ograniczone.

Jeżeli prosimy pracodawcę, aby wysłał nas na kurs otwierają się szersze możliwości w kwestii wyboru programu, z którego można uzyskać dofinansowanie. Jednak nie zawsze jest to korzystna sytuacja dla pracownika. Przy takim rozwiązaniu pracodawca może żądać podpisanie umowy, w której zobowiążemy się do zwrotu pieniędzy za kurs, jeśli zdecydujemy się odejść z pracy przed upływem czasu określonego w dokumencie. W takim przypadku możemy też iść jedynie na kursy, które są w jakiś sposób powiązane z naszym stanowiskiem. Z drugiej strony nie musimy się martwić żadnymi formalności, bo wszystkie spadną na pracodawcę.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.