Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Noc Muzeów w czasach wojny trzydziestoletniej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 19 maj 2018, 20:09 Wszystkich komentarzy: 0


Noc Muzeów w czasach wojny trzydziestoletniej [ZDJĘCIA]

Każdego roku chojnowska Noc Muzeów gości artystów w strojach nawiązujących do ważnych wydarzeń z przeszłości. Nasz lokalny dwór Piastów odwiedzili już husyci, wikingowie czy samksiążęMieszko. W tym roku wydarzenie swoimi pokazami wzbogacili artyści prezentujący stroje i bronie nawiązujące do czasów wojny trzydziestoletniej.

Noc Muzeów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń w naszym mieście. W ten jeden dzień mieszkańcy Chojnowa tłumnie odwiedzają Muzeum Regionalne, które na co dzień jest przez nich nieco zapomniane - a szkoda, bowiem o historii naszego miasta jeszcze wiele moglibyśmy się nauczyć.

W organizacji wydarzenia nie przeszkodził nawet lekki chłód i trwający w chojnowskim zamku remont.

W muzealnym ogrodzie stanęły stanowiska prezentujące dawne rzemiosło. Każdy uczestnik Nocy Muzeów mógł spróbować własnych sił w powroźnictwie, wikliniarstwie oraz czerpaniu papieru.

Stałym punktem chojnowskiej Nocy Muzeów jest pokaz zdjęć dawnego Chojnowa, który oglądać mogliśmy w sali sgraffitowej. W tym samym czasie w muzealnym ogrodzie miały miejsce inscenizacje zatytułowane "Wojna 30-letnia".

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyła krzyżówka z nagrodami. Tym razem jej tematem przewodnim była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od godziny 18:00 do 22:00 mieliśmy również okazję odwiedzić Basztę Tkaczy i jej taras widokowy.

Wydarzenie zakończył wieczorny koncert chojnowskiego chóru "Skoranta", który od lat jest stałym gościem Nocy Muzeów. Prezentacja spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem - wpływ na to miał także wyjątkowy klimat zamkowego ogrodu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.