Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nowe alejki Parku Śródmiejskiego nabierają kształtu [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 17 maj 2018, 13:52 Wszystkich komentarzy: 0


Nowe alejki Parku Śródmiejskiego nabierają kształtu [ZDJĘCIA]

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły miejskie inwestycji. Jedna z większych realizowana jest właśnie na terenie Parku Śródmiejskiego. Ambitny plan Ratusza zakłada przekształcenie chojnowskich plantów w atrakcyjną przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców.

Kilka dni temu odwiedziliśmy Park Śródmiejski z naszym aparatem, by udokumentować postęp prac.

Inwestycja jest realizowana przez wybrane w przetargu przedsiębiorstwo "TRANS-PIOTR" Agnieszka Osiadacz z Chojnowa - cena oferty przekroczyła 459 808 złotych.

O planowanym zakresie prac w Parku Śródmiejski informowaliśmy w lutym.

Zobacz więcej: Chcą, by Park Śródmiejski był nową przestrzenią rekreacyjną dla mieszkańców...

Jak się okazało, nie są to jednak jedyne zmiany jakie wkrótce czekają nasz park. W kwietniu i maju mieszkańcy Chojnowa zdecydowali, że w ramach budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowany także remont "amfiteatru". Na projekt autorstwa radnej Krystyny Czapskiej oddano 214 głosów. Idea jaka ma przyświecać zadaniu to przywrócenie amfiteatrowi dawnej świetności i stworzenie atrakcyjnego miejsca spotkań kulturalnych dla mieszkańców Chojnowa.

W ramach projektu zrealizowane zostanie: zadaszenie istniejącej sceny, renowacja istniejących ścian, naprawa schodów i nawierzchni na scenie, zamontowanie ławek dla widzów, doprowadzenie instalacji elektrycznej, zagospodarowanie terenu zielenią: krzewy i kwiaty. Realizacja projektu sprawi, że w tym miejscu będzie można organizować kulturalne wydarzenia lokalne i imprezy cykliczne.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.