Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Znaki z czołgiem - co oznaczają i kogo dotyczą?

Autor admin
Data utworzenia: 17 maj 2018, 12:19 Wszystkich komentarzy: 0


Znaki z czołgiem - co oznaczają i kogo dotyczą?

Co jakiś czas przy polskich drogach dostrzec możemy nietypowe znaki drogowe. Do połowy czerwca będziemy je widzieć także w Chojnowie. Co oznaczają liczby zlokalizowane pod symbolami czołgów i wozów pancernych oraz kogo dotyczy oznakowanie?

Żółte znaki, oznaczone w kodeksie drogowym literą W, są dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi. Lokalizowane są w sąsiedztwie mostów i mają za zadanie dać sygnał żołnierzom, czy i w jaki sposób można przekroczyć daną przeprawę. Liczby na znakach oznaczają klasę obciążenia mostu.

Ustawienie znaków jest związane z trwającymi ćwiczeniami wojskowymi. Informuje o tym w swoim komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - W związku z międzynarodowym ćwiczeniem wojskowym w dniach od 1 maja do 17 czerwca 2018 r., wybrane obiekty mostowe w ciągu dróg krajowych, zostaną oznakowane dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi - znaki wojskowe klasyfikacji obciążenia (klasy MLC).

Reasumując - jeżeli nie jeździcie czołgiem lub pojazdem pancernym - znak możecie zignorować. Jeżeli na swojej drodze spotkacie pojazdy wojskowe, wówczas warto wiedzieć, że jeżeli nie używają one sygnałów świetlnych i dźwiękowych - muszą one stosować się do ogólnych zasad ruchu drogowego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.