Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zobacz plan Dni Chojnowa 2018!

Autor admin
Data utworzenia: 19 maj 2018, 14:54 Wszystkich komentarzy: 0


Zobacz plan Dni Chojnowa 2018!

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnych Dni Chojnowa. W tym roku spotkamy się na Rynku w dniach 9-10 czerwca - dwukrotnie przed dużą sceną! Gwiazdami tegorocznego święta miasta będzie Zakopower oraz Piękni i Młodzi.

Uroczyste otwarcie Dni Chojnowa tradycyjnie poprzedzać będzie Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego oraz korowód ulicami Chojnowa. Od minionego roku organizatorzy Dni Chojnowa nadają korowodom tematy przewodnie - rok temu był to Korowód Ogrodów, w tym będzie to Korowód Niepodległości i nawiązywać będzie do obchodzonej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Plan na dzień 9 czerwca prezentuje się następująco:

14:00 - Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego
16:00 - Korowód Niepodległości
16:30 - Uroczyste otwarcie Dni Chojnowa 2018
17:00 - Chojnowianie - Chojnowianom
21:00 - Zakopower

W ramach bloku "Chojnowianie - Chojnowianom" usłyszeć i zobaczyć będziemy mogli lokalnych artystów, wokalistów, tancerki i tancerzy - w tym w głównej mierze młodzież z chojnowskich szkół.

Koncert gwiazdy wieczoru zaplanowano na godzinę 21:00. Zakopower - znany w całej Polsce zespół folkowy, założony został w 2005 roku przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. W swojej muzyce łączą tradycyjne góralskie melodie z muzyką współczesną.

Koncerty zaplanowane na 10 czerwca rozpoczną się o godzinie 16:00. Plan na ten dzień prezentuje się następująco:

16:00 - Przegląd Piosenki Przedszkolnej Bambiniada
17:00 - Rock z Chojnowa: Polish Fiction, Plug'n'Blues, Korabel
20:00 - Piękni i Młodzi

Gwiazda wieczoru - grupa Piękni i Młodzi, założona została w 2012 roku przez Magdę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. Zespół określa swoją twórczość jako disco polo, dance i pop rock. Sławę zespołowi przyniósł udział w emitowanym przez telewizję Polsat programie "Must Be the Music. Tylko muzyka".
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.