Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zespół Polish Fiction z Chojnowa dołączył do artystów na legnickich Juwenaliach!

Autor PWSZ im. Witelona w Legnicy
Data utworzenia: 17 maj 2018, 15:39 Wszystkich komentarzy: 0


Zespół Polish Fiction z Chojnowa dołączył do artystów na legnickich Juwenaliach!

Zespół Polish Fiction to grupa, której do tej pory nie prezentowaliśmy, a która dołączyła do naszych Juwenaliów. Zagrają oni w drugi dzień koncertów, czyli 19 maja (sobota).

Polish Fiction został założony w 2003 roku w Chojnowie i gra muzykę punk rockową, lecz w ich twórczości usłyszeć też można reggae, nową fale i nawet hard rock. Te klimaty będzie można usłyszeć podczas ich koncertu na Juwenaliach!

W 2010 roku nagrali płytę "Początek i ...". Z kolei w 2015 roku zajęli drugie miejsce na Hardcore Festiwal. W 2016 wygrali 3 Otwarty złotoryjski Maraton Muzyki Rockowej, w którym główną nagrodą było nagranie płyty.

W 2016 roku ich utwór "Niegrzeczna" znalazł się na międzynarodowej składance "The voice of street" wśród 60 utworów z całego świata.

W 2018 nagrali płytę Polish Fiction "Stan Umysłu". Tego samego roku ukazało się dwupłytowe koncertowe wydanie Izerbejdżan Punk Eko Fest, na którym znalazły się ich dwa utwory.

Mają na swoim koncie dużo koncertów z kapelami z Polski i zagranicy m.in. Dezerter, Farben lehre, Zmaza, Leniwiec, The Bill, Zwłoki, Okm, 747, Para Wino, WC, GaGA Zielone żabki, Bachor, Karcer, Sajgon, Wsk Punk, Stress, Uliczny Opryszek, Apteka, Skandakan, Moskwa, SPi, Bez Dance, Degradace, STK, itd.

Członkowie zespołu

Darek Czarnecki - wokal i gitara

Zdzisław Teklik – gitara

Mateusz Sieniek - perkusja i wokal

"Balti” Łukasz Małota - bass i wokal.

Podczas Juwenaliów 2018 w naszej Uczelni oprócz gwiazd wystąpią także zespoły suportowe, które umilą czas przed głównymi koncertami. Zapraszamy także na ich występy. Wystąpią: Bonhart, Metalion, Łukasz Kindel oraz Polish Fiction.

Wszystkie zespoły, które wystąpią przed gwiazdami pochodzą z naszego Regionu - Strzelina, Legnicy, Chojnowa oraz Wrocławia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.