Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Poezja śpiewana – poezja piękna i mądra. Za nami koncert Kuby Michalskiego

Autor Kasia_
Data utworzenia: 15 maj 2018, 18:15 Wszystkich komentarzy: 0


Poezja śpiewana – poezja piękna i mądra. Za nami koncert Kuby Michalskiego

Za nami koncert w wykonaniu Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, który odbył się w poniedziałek w Domu Schrama. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną i związane było z tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek.

Kuba Michalski – wybitny polski autor, kompozytor i gitarzysta, dostrzeżony, doceniony i wielokrotnie nagradzany na polskiej scenie muzycznej.

Artysta zaprezentował kompozycje stworzone do wierszy dwóch wielkich polskich poetów – Zbigniewa Herberta i Adama Asnyka. Skąd takie nietypowe zestawienie? Ponieważ rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta. W tym roku obchodzimy również 180. rocznicę urodzin Adama Asnyka. Podczas koncertu okazało się, że wbrew pozorom obu poetów wiele łączy, a ich twórczość ma ze sobą wiele wspólnego.

W przerwach pojawiły się również utwory napisane do tekstów Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima. Zebrani mieli także okazję wysłuchać wyjątkowego wykonania utworu Leonarda Cohena „Alleluja”.

Jedną rzecz chciałbym Wam powiedzieć: poeci to są tacy ludzie, którzy potrafią czasem w jednym zdaniu powiedzieć coś tak mądrego, że ktoś inny potrzebowałby na to całej grubej książki, żeby tę samą mądrość wyrazić, a poeta potrafi zrobić to w jednym zdaniu. Więc warto się przez poezję przekopywać, warto szukać. Tym bardziej, że mamy idealną sytuację, bo jesteśmy Polakami, i jako Polacy mamy tej świetnej poezji mnóstwo. Jeśli jeden, drugi poeta nie będzie wam odpowiadał, to poszukajcie innego. Zobaczycie, że na pewno znajdziecie kogoś takiego, kto będzie opisywał to, co jest u was w środku. Bo ludzie są tacy sami od tysięcy lat i można znaleźć w wierszu napisanym 2 tysiące lat temu coś takiego, że pomyślimy „o rety, a ja się też tak czuję w tej chwili”. WARTO. – powiedział przed swoim występem Kuba Michalski.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.