Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Muzeum Regionalne zaprasza na Noc Muzeów

Autor admin
Data utworzenia: 17 maj 2018, 15:34 Wszystkich komentarzy: 0


Muzeum Regionalne zaprasza na Noc Muzeów

Masz ochotę na dobrą zabawę w otoczeniu historii i zabytków? Muzeum Regionalne 18 maja zaprasza na Noc Muzeów. Wydarzenie rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego grodu. Zobacz co tym razem zaplanowali organizatorzy.

Chojnowska Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa do północy. Przez cały ten czas za darmo będziemy mogli oglądać wystawy stałe i czasowe prezentowane w chojnowskim zamku, wziąć udział w warsztatach dawnego rzemiosła czy obejrzeć prezentowane na miejscu filmy.

- Każdego roku podczas obchodów Nocy Muzeów gościmy artystów w strojach nawiązujących do ważnych wydarzeń z przeszłości. Nasze muzeum odwiedzili już husyci, wikingowie, a nawet sam książę Mieszko ze swoją drużyną. Tym razem u bram chojnowskiego zamku staną wojska rodem z wojny trzydziestoletniej (1618-1648). Zwiedzający będą zatem mogli przyjrzeć się strojom oraz broni nawiązującym do tych z XVII w. To jednak nie koniec atrakcji. W muzealnym ogrodzie staną trzy stanowiska prezentujące dawne rzemiosło. Każdy będzie mógł spróbować własnych sił w powroźnictwie, wikliniarstwie oraz czerpaniu papieru - informuje Mariusz Garbera z Muzeum Regionalnego.

Ponadto od 18:00 do 22:00 będzie można odwiedzić także Basztę Tkaczy i jej taras widokowy.

Na godzinę 18:30 zaplanowano pierwszą odsłonę inscenizacji "Wojna 30-letnia". O godzinie 20:00 zaprezentowana zostanie druga odsłona.

O 20:30 w zamkowym lapidarium zaprezentuje się chojnowski chór Skoranta.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie krzyżówka z nagrodami. Tym razem jej tematem przewodnim będzie setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozstrzygnięcie konkursu krzyżówkowego zaplanowano na godzinę 20:30.

Szykuje się wieczór pełen atrakcji. Wstęp wolny!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.