Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Koncert Kuby Michalskiego w Domu Schrama. Muzyczne spojrzenie na twórczość Herberta i Asnyka

Autor admin
Data utworzenia: 09 maj 2018, 13:26 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert Kuby Michalskiego w Domu Schrama. Muzyczne spojrzenie na twórczość Herberta i Asnyka

"Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia" - to tytuł koncertu autora, kompozytora i gitarzysty Kuby Michalskiego, który odbędzie się 14 maja w Domu Schrama. Artysta zaprezentuje kompozycje stworzone do wierszy dwóch wielkich polskich poetów - Zbigniewa Herberta i Adama Asnyka.

Kuba Michalski za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Nagrał cztery albumy solowe, w tym jeden z piosenkami Jacka Kaczmarskiego oraz pięć płyt z zespołem Cotton Cat.

Wydarzenie jest organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną i wpisuje się w kalendarz tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

- Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta. Jednocześnie obchodzimy 180-tą rocznicę urodzin Adama Asnyka. W programie koncertu „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia” kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy tych dwóch genialnych polskich poetów. Czy więcej ich łączy, czy dzieli? Zapraszamy na koncert poezji śpiewanej, poezji pięknej i mądrej - zachęcają organizatorzy.

Koncert odbędzie się 14 maja w Domu Schrama. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14:00. Wstęp wolny.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.