Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dzieci z Chojnowa i okolic spotkały się z Joanną M. Chmielewską [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2018, 13:38 Wszystkich komentarzy: 0


Dzieci z Chojnowa i okolic spotkały się z Joanną M. Chmielewską [ZDJĘCIA]

Joanna Maria Chmielewska - pedagog oraz autorka książek dla dzieci była gościem wtorkowego spotkania zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wydarzenie, w którym czynnie udział brali uczniowie szkół podstawowych, stanowiło inaugurację chojnowskich obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Twórczość Joanny M. Chmielewskiej została zauważona i doceniona, m.in. za książkę „Neska i srebrny talizman" była nominowana do nagrody w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011, a „Niebieską niedźwiedzicę" czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka". Jest też autorką książek dotyczących niepełnosprawności - wydanych w serii "Bajki bez barier".

Nie była to pierwsza wizyta Joanny Chmielewskiej w Chojnowie. W 2017 roku prowadziła w naszym mieście warsztaty pisania bajek w ramach projektu "Od bajki do bajki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Dzisiejsze spotkanie inaugurowało chojnowskie obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - programu promocji czytelnictwa i bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa Polskich.

Podczas spotkania Joanna M. Chmielewska przypomniała dzieciom historie zawarte w jej książkach oraz opowiedziała o procesie powstawania opowiadania jak i wydania książki. W wydarzeniu udział brały dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.