Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Author: admin
Creation date: 07 May 2018, 15:14 All comments: 0


Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Spotkanie z Joanną M. Chmielewską zainauguruje chojnowskie obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wydarzenie jest kierowanie do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

- Joanna M. Chmielewska - autorka książek dla dzieci i dorosłych, prowadzi warsztaty twórczego pisania. Jej twórczość została zauważona i doceniona, m.in. za książkę „Neska i srebrny talizman" była nominowana do nagrody w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011, a „Niebieską niedźwiedzicę" czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka". Jest też autorką książek dotyczących niepełnosprawności - wydanych w serii "Bajki bez barier". W 2017 r. prowadziła w Chojnowie warsztaty pisania bajek w ramach projektu "Od bajki do bajki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich - informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Spotkanie odbędzie się 8 maja 2018 roku w budynku biblioteki. Początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Program jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem (Do)Wolność Czytania.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.