Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

23-letni chojnowianin zatrzymany po pościgu. Jest podejrzany o włamanie do domu i kradzieże

Autor admin
Data utworzenia: 07 maj 2018, 12:51 Wszystkich komentarzy: 0


23-letni chojnowianin zatrzymany po pościgu. Jest podejrzany o włamanie do domu i kradzieże

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu dokonali zatrzymania mężczyzny podejrzanego o włamanie do domu. 23-letni chojnowianin został zatrzymany na terenie posesji gdzie chwilę wcześniej na widok funkcjonariuszy wyskoczył z pierwszego piętra budynku i próbował zbiec z miejsca przestępstwa.

- Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie 2 maja br. ok. 19.00 drogą radiową otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie Chojnowa. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Sprawca na widok policyjnego radiowozu wyskoczył z okna znajdującego się na pierwszym piętrze tego budynku. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali włamywacza na terenie przyległym do posesji. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że zatrzymany mężczyzna to 23-letni mieszkaniec Chojnowa - informuje podkom. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

Kiedy śledczy z Komisariatu Policji w Chojnowie zgromadzili materiał dowodowy okazało się, 23-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw przeciwko mieniu. Policjanci udowodnili zatrzymanemu kradzież z włamaniem do dwóch altanek na terenie powiatu złotoryjskiego. Jego łupem padło mienie w postaci m.in. agregatu prądotwórczego, kosiarki, podkaszarki, piły spalinowej oraz roweru.

- Łącznie poniesione straty oszacowane przez pokrzywdzonych opiewają na kwotę ponad 2,5 tys. złotych. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego 23-latka odzyskali część skradzionego mienia - czytamy w policyjnym komunikacie.

Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.