Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

"Nasi" najlepsi w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Autor admin
Data utworzenia: 30 kwiecień 2018, 12:59 Wszystkich komentarzy: 0


"Nasi" najlepsi w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzywej oraz gimnazjaliści z chojnowskiej "dwójki" zwyciężyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018. Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat legnicki na szczeblu strefowym, który odbędzie się 19 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy.

Eliminacje odbyły się w miniony piątek w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Legnicy. Uczniowie wykazali się ogromnąwiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnościową jazdą rowerem.

W turnieju wzięli udział uczniowie z 11 szkół podstawowych i 3 gimnazjów z powiatu legnickiego. Szkoły podstawowe reprezentowane były przez czteroosobowe zespoły, gimnazja przez trzyosobowe, które rywalizowały ze sobą w poszczególnych konkurencjach.

- Na początku, wszyscy uczestnicy turnieju, rozwiązywali test dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejnym wyzwaniem było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a na końcu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym do tego torze z przeszkodami - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert.

Wyniki prezentują się następująco:

Szkoły podstawowe:

1. Szkoły Podstawowej w Krzywej

2. Szkoła Podstawowa w Miłkowicach.

3. Szkoła Podstawowa nr 19 w Legnicy

Gimnazja:

1. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

2. Gimnazjum nr 9 w Legnicy

3. Gimnazjum w Miłkowicach


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.