Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Młode gwiazdy, które bardzo wcześnie zadebiutowały - sprawdź kto był rekordzistą!

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 29 kwiecień 2018, 20:51


Młode gwiazdy, które bardzo wcześnie zadebiutowały - sprawdź kto był rekordzistą!

Historia kina od początku nie była łaskawa dla dzieci. Postacie przez nie grane miały tworzyć tło lub stanowić kontrast dla postaci granych przez dorosłych. Zmieniło się to dopiero, gdy w filmach główne role zaczęły grać właśnie dzieci. Nie pierwszym, ale na pewno znaczącym dzieckiem w filmie, była Shirley Temple, która już jako czterolatka pojawiła się na dużym ekranie. Właśnie jako dziecko zagrała dużo ważnych ról, które zostały dobrze przyjęte przez widzów oraz krytyków. Na dowód uznania jej gry została wyróżniona specjalnym Oscarem.

Nagrody dla najmłodszych

Shirley Temple była jednym z najmłodszych dzieci, które zagrały w filmie, ale nie była najmłodszym dzieckiem, które dostało Oscara. W wieku jedenastu lat za rolę w filmie Papierowy Księżyc dostała tę nagrodę Tatum O’Neal. W wyścigu o miano najmłodszej laureatki Oscara tylko trochę wyprzedziła inną gwiazdę, która również debiutowała jako dziecko. Anna Paquin, też w wieku jedenastu lat, otrzymała Oscara za dziecięcą rolę w filmie Fortepian. Aktorka jest dobrze znana z wielu filmów oraz serialu Czysta krew. Jako najmłodsze dziecko, które zadebiutowało w filmie, można uznać Jackie Coogana, który jako półtoraroczny chłopiec zagrał u boku samego Charliego Chaplina.

Gwiazdy od urodzenia

Wiele aktorów i aktorek, których teraz oglądamy w światowych produkcjach, zaczynało od ról dziecięcych. Wtedy jeszcze nie zdawali sobie sprawy, że ich kariera może nabrać takiego tempa. Dziś są znani na całym świecie i ciągle grają świetne role. Jedną z wielu aktorek, którą możemy oglądać zanim osiągnęła wiek pełnoletni, jest Natalie Portman. Aktorka w wieku dwunastu lat zagrała w Leonie Zawodowcu, a chwilę później w Gwiezdnych Wojnach. Kirsten Dunst zaczynała jako inteligentne dziecko-wampir w filmie Wywiad z wampirem. Aktorka Drew Barrymore pewnie niewiele z tego pamięta, ale gdy miała jedenaście miesięcy wystąpiła w reklamie. Nie wiadomo, czy przez to wybrała karierę aktorki, ale niewątpliwie może pochwalić się wczesnych debiutem. Wśród aktorów również jest dużo przykładów. Tak zaczynali Leonardo DiCaprio, Christian Bale czy bożyszcze nastolatek, Ryan Gosling.

Młode gwiazdy na domowym ekranie

Wczesne debiuty na pewno pomogły dzisiejszym gwiazdom w osiągnięciu sukcesu. Zostały dostrzeżone i już od najmłodszych lat były obecne w środowisku filmowym. Aby oglądać efekty ich pracy oraz starań, najlepiej wybrać taką ofertę telewizji, która dostarczy nam jak najwięcej filmów. Dzięki telewizji UPC oraz programom Canal+ można oglądać stare filmy oraz premiery, kiedy tylko ma się na to ochotę. Dodatkowo, widzowie mają do dyspozycji kanał Canal+ NA ŻYCZENIE. Dzięki niemu mogą sami wybierać, co chcą oglądać. Usługa jest dostępna przez 24 godziny, a filmy nie są przerywane reklamami. Bogata biblioteka kanału pozwoli znaleźć i takie filmy, w których jako dzieci debiutowały dzisiejsze gwiazdy. Telewizja UPC to idealne rozwiązanie dla tych widzów, którzy chcą czerpać przyjemność z oglądanych seansów. Oprócz tego, Canal+ jako jedyny program transmituje galę rozdania Oskarów. Widzowie telewizji UPC będą mogli na żywo śledzić tegorocznych wygranych oraz czekać na nagrody dla najmłodszych gwiazd filmowych. Filmowe początki nie muszą jedynie oznaczać debiutów dla gwiazd filmowych, również widzowie powinni kształtować swój gust filmowy, najlepiej od młodzieńczych lat. Warto zrobić to z najlepszą telewizją.