Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Czas opuścić szkolne mury – chojnowscy maturzyści odebrali świadectwa

Autor Kasia_
Data utworzenia: 28 kwiecień 2018, 01:36 Wszystkich komentarzy: 0


Czas opuścić szkolne mury – chojnowscy maturzyści odebrali świadectwa

W piątkowe popołudnie tegoroczni absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Podczas uroczystości nie zabrakło łez wzruszenia, chwil radości, a momentami nawet… śmiechu we łzach.

Szkolne mury w tym roku opuściło 62 uczniów, którzy przez ostatnie lata swoją pracą i zaangażowaniem budowali życie tej placówki oraz kształtowali jej historię.

Wśród tegorocznych absolwentów najlepsze wyniki w nauce uzyskali: Weronika Waganiak, Jakub Ostropolski, Karolina Grabiec, Marta Uhrynowska, Manuela Baran oraz Oliwia Dziurbiel.

Wzruszającym podziękowaniom i potokowi ciepłych słów nie było końca. Szczególne słowa wdzięczności skierowane zostały do nauczycieli i wychowawców, którzy wspierali swych uczniów w wielu przedsięwzięciach, dbali o ich właściwą edukację oraz zaszczepienie szlachetnych wartości.

Uroczystość zwieńczona została występami artystycznymi. Oprócz elementów humorystycznych i rozrywkowych, pojawił się również akcent patriotyczny. Nie od dziś wiadomo, że w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie kładzie się duży nacisk na wychowanie w duchu patriotyzmu – dzisiejszy występ absolwentów podkreślił, jakie idee przyświecają tej szkole.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele lokalnych samorządów oraz zaproszeni goście.

Życzenia pomyślności na nowej drodze życia złożył maturzystom wicestarosta powiatu legnickiego Krzysztof Sowiński:

Drodzy Maturzyści, moglibyście zaśpiewać dzisiaj „Ale to już było i nie wróci więcej”. Dzisiaj nadchodzi czas podsumowania tego, co zdobyliście w tej szkole, co przeżyliście razem. Opuszczacie mury tej szkoły, ale myślę, że tę wiedzę, którą tu zdobyliście, będziecie dalej pogłębiać. Życzę Wam, żebyście na swojej przyszłej drodze pamiętali o swoich wychowawcach i dziękowali też rodzicom, że dali Wam możliwość zdobywania wiedzy w tej szkole. Pamiętajcie, że wszystkie Wasze wyzwania są do osiągnięcia.

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie Mariusz Kowalczyk we wzruszającej przemowie pożegnał swoich uczniów, życząc im rozsądnego zaplanowania swojej przyszłości oraz wierzenia w siłę marzeń i znajdowania w sobie siły do ich spełniania:

– Przed Wami nowe drogi i nowe wyzwania dorosłego życia. Dzisiaj opuszczacie mury naszej szkoły, jesteście u progu dojrzałości. Teraz już bierzecie życie w swoje ręce. Cieszymy się, że mogliśmy Wam w tym trudnym okresie, pełnym wyzwań, towarzyszyć. Pamiętajcie jednak, że uczniem należy pozostać przez całe życie. To głód wiedzy, doświadczenia i ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy. Właśnie tego dzisiaj Wam życzę – nieustającej młodzieńczej pasji poznawania świata i ludzi. Przed Wami bardzo ważny czas. Życzę Wam, abyście wykorzystali go jak najlepiej. Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście. Życzę Wam więc mądrze wytyczonych celów, z jednej strony na miarę Waszej możliwości, z drugiej – o krok dalej. Nie bójcie się marzeń. Dają siłę, motywują do działania i zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń.

Drodzy Maturzyści!

Redakcja portalu chojnow.pl życzy Wam połamania pióra na majowych egzaminach!

Trzymamy za Was kciuki!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.