Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowianie uczcili stulecie odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA/WIDEO]

Autor admin
Data utworzenia: 27 kwiecień 2018, 15:20 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianie uczcili stulecie odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA/WIDEO]

Miasto przybiera barwy biało-czerwone bo jesteśmy dumni z bycia Polakami - zaznacza burmistrz Jan Serkies. Dziś biało-czerwone barwy przybrali mieszkańcy Chojnowa, którzy licznie wzięli udział we flash mobie "Niepodległa". Jego celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niecodzienny flash mob został zorganizowany przez Urząd Miejski, Gimnazjum nr 2 oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy czynnym wsparciu wszystkich chojnowskich przedszkoli i szkół.

Flash mob "Niepodległa" polegał na zebraniu się wszystkich chętnych mieszkańców Chojnowa i okolic i ułożeniu biało-czerwonego napisu 100, symbolizującego 100-lecie odzyskania niepodległości. Po utworzeniu napisu uczestnicy odśpiewali hymn Polski. W wydarzeniu uczestniczyła 40. osobowa asysta honorowa 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Żołnierze przemaszerowali z Placu Zamkowego do Rynku i tuż przed hymnem wciągnęli na maszt flagę Polski.

Jak zaznacza Mariusz Garbera z chojnowskiego Muzeum Regionalnego, dzisiejsza uroczystość to inauguracja miejskich obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Do 11 listopada w lokalnych instytucjach oświatowych i kulturalnych organizowane będą wystawy, konkursy, wykłady oraz koncerty, które przybliżą nam okoliczności odzyskania przez nasze państwo suwerenności.

Wszystkim zaangażowanym w organizację flash moba, jak i obecnym na wydarzeniu żołnierzom podziękował burmistrz Jan Serkies, dla którego liczne zaangażowanie chojnowian w inicjatywę to świadectwo czynnego uczestnictwa w realizowaniu patriotycznych inicjatyw - 2 maja obchodzić będziemy święto flagi. Data ta ustanowiona została właśnie w przeddzień święta Konstytucji 3 Maja, by ukazać, że barwy biało-czerwone towarzyszą naszej historii, są jej narodowym symbolem. Dzisiaj z radością prezentujemy wizerunek flagi Polski. Jedną z licznych inicjatyw dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości jest oflagowanie ważnych zabytków naszego miasta - kościołów, Baszty Tkaczy jak i innych obiektów które okryły się barwami narodowymi i miejskimi. Kolejne rocznice najważniejszych wydarzeń narodowych pozwalają nam się jednoczyć w duchu patriotyzmu. Dajemy bezcenne świadectwo naszej historii. Miasto przybiera barwy biało-czerwone bo jesteśmy dumni z bycia Polakami. Każdy z uczestników oryginalnego pomysłu flash mob wykonał bardzo ważne zadanie. Wspólnie utworzyliśmy na chojnowskim Rynku liczbę 100 - w rocznicę święta niepodległości - dodał.

Czerwony napis 100 ułożony został przez uczniów Gimnazjum nr 2. Białe tło zostało stworzone przez pozostałych uczestników wydarzenia. Uzyskany efekt zobaczyć możemy na poniższym nagraniu:


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.