Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

W Domu Kultury wybrzmiały "Nuty o Ojczyźnie" [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 26 kwiecień 2018, 19:47 Wszystkich komentarzy: 0


W Domu Kultury wybrzmiały "Nuty o Ojczyźnie" [ZDJĘCIA]

W czwartkowe popołudnie chojnowski Dom Kultury gościł konkurs piosenki patriotycznej dla dzieci i młodzieży "Nuty o Ojczyźnie". Przez ponad dwie godziny na scenie sali widowiskowej prezentowali się uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych, gimnazjów, Powiatowego Zespołu Szkół oraz przedszkolacy.

Konkurs piosenki patriotycznej "Nuty o Ojczyźnie" skierowany został do uczniów chojnowskich szkół. Organizatorzy wydarzenia za cel postawili sobie kształtowanie poczucia patriotyzmu a także m.in. prezentację i promocję polskich pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przeglądzie mogli uczestniczyć zarówno soliści jak i zespoły wokalne (chóry). Wydarzenie rozpoczęły przedszkolaki z Przedszkola nr 1 oraz 3. Następnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Przegląd piosenki patriotycznej zakończył występ przedstawicieli Powiatowego Zespołu Szkół, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2.

Wykonania były oceniane przez Magdalenę Skibę – aktorkę Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Nagrody powędrowały do wszystkich uczestników.

Licznie zgromadzona tego dnia publiczność miała okazję wysłuchać takich utworów jak: Kocham Cię, Polsko!, Sanitariuszka Małgorzatka, Jesteśmy Polką i Polakiem, Hej, hej ułani, Białe róże, Już dopala się ogień biwaku, czy Sen o Warszawie.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.