Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Dość brodzenia w błocie. Urząd Miejski poszukuje wykonawcy nowej nawierzchni ulicy Matejki

Autor admin
Data utworzenia: 26 kwiecień 2018, 13:37 Wszystkich komentarzy: 0


Dość brodzenia w błocie. Urząd Miejski poszukuje wykonawcy nowej nawierzchni ulicy Matejki

Zgodnie z zapowiedziami składanymi już ponad rok temu, Urząd Miejski przystępuje do procesu wyboru wykonawcy nawierzchni jezdni oraz chodników na ulicy Matejki. Nowa droga połączy ulicę Reja z budowaną właśnie kładką nad rzeką Skorą.

Inwestycja zakłada: wykonanie warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnią jezdni i chodników, regulację urządzeń w obrębie chodników i jezdni, usunięcie kolizji z sieciami energetycznymi w obrębie ulicy, wykonanie nowych nawierzchni chodników i jezdni wraz z krawężnikami betonowymi na oporze z betonu oraz obrzeżami trawnikowymi.

Obecnie ulica Matejki to droga o nawierzchni gruntowo-żużlowej o zmiennej szerokości w granicach od 4,20 do 7,80 m.

Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z szarej kostki betonowej o grubości 8 cm (behaton). Chodniki zostaną zrealizowane z grafitowej kostki betonowej o grubości 6 cm.

Ulica Matejki wraz z budową nawierzchni oraz kładki stanie się ważnym traktem komunikacyjnym, łączącym Stare Miasto z Parkiem Piastowskim oraz całym terenem Chojnowa położonym na południe od rzeki Skory. Z inwestycji najbardziej skorzystają użytkownicy hali sportowej przy ulicy Matejki w tym uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół do którego należy obiekt.

W chwili obecnej Urząd Miejski poszukuje wykonawcy inwestycji. Warunkiem wykonania zamówienia jest rozpoczęcie robót nie wcześniej niż 16 czerwca 2018 roku - wpływ na to mają trwające od ponad miesiąca prace nad kładką, która połączy ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.