Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Drogówka bierze pod lupę kierowców autobusów

Autor admin
Data utworzenia: 23 kwiecień 2018, 15:37 Wszystkich komentarzy: 0


Drogówka bierze pod lupę kierowców autobusów

Od godzin porannych funkcjonariusze lokalnej drogówki prowadzą na drogach powiatu legnickiego wzmożone działania pn.: Trzeźwy autobus. Ich celem jest przebadanie jak największej liczby kierujących autobusami na zawartość alkoholu w organizmie oraz wyeliminowanie w ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Ponadto policjanci sprawdzać będą również kontrole stanu technicznego autobusów, a także prawidłowości wykonywania transportu drogowego osób oraz rzeczy.

- W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, kierowca musi liczyć się z mandatem karnym, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a nawet brakiem możliwości kontynuowania jazdy. Jeżeli alkomat lub narkotester pokaże wynik pozytywny należy liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy, co często wiąże się z utratą pracy i brakiem możliwości wykonywania zawodu kierowcy w przyszłości - zaznacza mł.asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi kara do lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.