Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Policjanci z Chojnowa uderzyli w nielegalny hazard

Autor admin
Data utworzenia: 20 kwiecień 2018, 11:06 Wszystkich komentarzy: 2


Policjanci z Chojnowa uderzyli w nielegalny hazard

Policjanci Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Chojnowie wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Zgorzelcu zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych, jakie znajdowały się w jednym z lokali na terenie Chojnowa. Właścicielom automatów grozi do trzech lat pozbawienia wolności oraz spora kara pieniężna.

- Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w jednym z lokali na terenie Chojnowa mogą być przechowywane nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W wyniku realizacji sprawy, funkcjonariusze zarekwirowali 3 nielegalne automaty do gier. W momencie wejścia kontrolujących do lokalu urządzenia były włączone do prądu, gotowe do pracy - mówi podkom. Iwona Król-Szymajda z biura prasowego legnickiej policji - Na włączonym do sieci energetycznej urządzeniu funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, który dowiódł, że testowana maszyna jest automatem do gier hazardowych.

Wobec właścicieli urządzeń wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Zabronione jest również posiadanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Grozi za to surowa kara pieniężna, tj. 100 tys. zł od jednego urządzenia. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.

źródło: materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Czy ktoś wie jak długo działały te automaty?
zgłoś komentarz
Czy ktoś wie jak długo działały te automaty?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.