Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Chojnowscy gimnazjaliści rozpoczęli cykl egzaminów

Autor admin
Data utworzenia: 18 kwiecień 2018, 15:08 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy gimnazjaliści rozpoczęli cykl egzaminów

18 kwietnia w obydwu chojnowskich gimnazjach rozpoczął się cykl egzaminów gimnazjalnych. W pierwszy dzień uczniowie zmierzyli się z historią, WOS-em oraz językiem polskim. Zdaniem większości tegoroczny egzamin w części humanistycznej okazał się bardzo prosty. Czy tak samo będzie jutro na części matematyczno-przyrodniczej? Zobaczymy.

Dzisiejszy egzamin składał się z dwóch części. Uczniowie najpierw otrzymali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). O godzinie 11:00 gimnazjaliści przystąpili do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego - ta część trwała 90 minut (dla dyslektyków 135 minut).

Egzamin z WOS-u i historii składał się 25 zamkniętych zadań. W części z języka polskiego znalazły się 22 pytania - zamknięte i otwarte. Ostatnie zadanie polegało na napisaniu charakterystyki bohatera, który słuchał się swoich wartości i dokonał przez nie życiowego wyboru.

W dniu jutrzejszym uczniowie klas III podejdą do egzaminu z nauk przyrodniczych oraz matematyki.

Tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest przedostatnią - wszystko za sprawą rozpoczętego procesu wygaszania gimnazjów.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych zostaną przekazane uczniom 15 czerwca. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.