Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Festiwal Dolnośląska Wieś w Piotrowicach w miejsce Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

Autor admin
Data utworzenia: 17 kwiecień 2018, 14:37 Wszystkich komentarzy: 0


Festiwal Dolnośląska Wieś w Piotrowicach w miejsce Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych przenosi się z Piotrowic do Książa. Czy oznacza to koniec rokrocznych wystaw organizowanych w gminie Chojnów? Nic bardziej mylnego. Urząd Gminy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Dolnośląskiej Izby Rolniczej w nieco bardziej kameralny sposób chce kontynuować wystawiennicze tradycje piotrowickiego kompleksu pałacowo-parkowego.

Organizowana przez lata w Piotrowicach Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych to wydarzenie, które swego czasu stało się prawdziwą wizytówką naszej gminy - nic dziwnego - to jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce. Wydarzenie gromadzi setki wystawców, tysiące odwiedzających, najlepsze okazy zwierząt hodowlanych oraz nowoczesne technologie stosowane w rolnictwie. Niestety, kilka miesięcy temu zapadła decyzja, że impreza organizowana rokrocznie przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przeniesiona zostanie z Piotrowic do Książa.

Urząd Gminy Chojnów nie zamierza jednak skreślać piotrowickiej imprezy rolniczej z kalendarza gminnych wydarzeń. Podczas styczniowej sesji Rady Gminy wójt Andrzej Pyrz poinformował o wstępnych planach wydarzenia, które miałoby być współorganizowane przez Urząd Marszałkowski i Dolnośląską Izbą Rolniczą. Dziś Urząd Gminy prezentuje szczegóły imprezy - Festiwalu Dolnośląska Wieś, który stanowić ma nową odsłonę organizowanych w naszej gminie od lat i mających już ugruntowaną pozycję wśród lokalnych atrakcji Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego i Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

- Podczas Festiwalu zaprezentowane zostanie nowoczesne oblicze rolnictwa. Zorganizowane zostaną wystawy branżowe, stoiska szeroko pojętej działalności rolniczej, gminnych Kół Gospodyń Wiejskich i rękodzieła ludowego. Główną atrakcją będzie Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”. Planowana jest również wystawa drobnego inwentarza oraz pokaz bydła wraz z konkursem „Młodego Hodowcy” - informują organizatorzy.

W chwili obecnej Urząd Gminy przyjmuje zgłoszenia chętnych wystawców.

Festiwal Dolnośląska Wieś odbędzie się 1 lipca - rzecz jasna na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Piotrowicach. O szczegółach wydarzenia będziemy informować.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.