Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kompletnie pijany mieszkaniec Chojnowa zatrzymany przez policję. Prowadził mając ponad 3 promile!

Autor admin
Data utworzenia: 16 kwiecień 2018, 11:57 Wszystkich komentarzy: 0


Kompletnie pijany mieszkaniec Chojnowa zatrzymany przez policję. Prowadził mając ponad 3 promile!

14 kwietnia, około godziny 21:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie podjęli interwencję wobec kierowcy Audi, który poruszał się ulicą Legnicką po całej szerokości jezdni. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 3 promile.

Mimo braku przyzwolenia społecznego dla nietrzeźwych kierowców, nadal zdarzają się tacy, którzy mimo wiedzy, iż powodują zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu, a przy tym popełniają przestępstwo narażając się na dotkliwe konsekwencje prawne, prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu.

- W sobotę 14 kwietnia br. około godziny 21.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie podjęli interwencję wobec kierowcy audi, który poruszał się ulicą Legnicką po całej szerokości jezdni. Po zatrzymaniu 39-letniego kierowcy do kontroli drogowej okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Mieszkaniec Chojnowa miał w organizmie ponad 3 promile. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego zachowanie oceni teraz sąd - informuje podkom. Iwona Król-Szymajda z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy - Natychmiastowa reakcja policjantów skutkowała nie tylko odpowiedzialnością prawną wobec kierowcy, ale przede wszystkim policjanci zadbali aby kierowca nie stwarzał dalszego zagrożenia w ruchu drogowym.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Sąd również w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.