Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Flash mob "Niepodległa" - ubierz się na biało i przyjdź na chojnowski Rynek

Autor admin
Data utworzenia: 25 kwiecień 2018, 11:00 Wszystkich komentarzy: 0


Flash mob "Niepodległa" - ubierz się na biało i przyjdź na chojnowski Rynek

Urząd Miejski, Gimnazjum nr 2 oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają do wzięcia udziału w niecodziennym przedsięwzięciu, które ma na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Flash mob "Niepodległa" polegał będzie na zebraniu się wszystkich chętnych mieszkańców Chojnowa o okolic i ułożeniu biało-czerwonego napisu 100, symbolizującego 100-lecie odzyskania niepodległości. Po utworzeniu napisu uczestnicy odśpiewają hymn Polski.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 27 kwietnia o godzinie 11:30 na chojnowskim Rynku.

Organizatorzy liczą, że w wydarzeniu udział może wziąć ponad 1000 osób. Wszyscy chętni proszeni są o obecność już o 11:30 na Rynku. Uczestnicy wydarzenia proszeni są o ubranie się w białym kolorze, zwłaszcza od pasa w górę (białe koszulki założone na odzież wierzchnią, białe czapki, szaliki, chusty, itp. + białe kartki lub białe balony).

Czerwony napis 100 ułożony zostanie przez uczniów Gimnazjum nr 2. Jak wyglądać będzie ułożenie napisu? Szczegóły zdradza Andrzej Urban - dyrektor Gimnazjum nr 2:

- czerwony napis 100 układają uczniowie Gimnazjum nr 2. Zostanie on wcześniej wytyczony i uczniowie będą wcześniej już tworzyli kontur liczby.

- słuchamy komend prowadzących i ustawiamy się tworząc białą część napisu. (zapamiętujemy mniej więcej miejsce, w którym stoimy w czasie ustawiania).

- na sygnał prowadzącego rozchodzimy się w dowolne strony zostawiając puste miejsce na placu

I START!

- na kolejny sygnał ustawiamy się na wcześniej zapamiętanych miejscach się maszerujemy szybkim krokiem, tak aby jak najszybciej ułożyć napis. Od tego momentu wszystko będzie filmowane z dołu i z powietrza. Ustawienie się nie powinno trwać dłużej niż 30 sekund. Stając na swoim miejscu unosimy w górę białą kartkę, tak aby napis z góry był dobrze widoczny.


- po kolejnych kilkunastu sekundach rozlegnie się melodia Hymnu Narodowego. Zachowując godną postawę śpiewamy głośno mocą tysiąca gardeł.

- po hymnie, na kolejny sygnał rozchodzimy się

- koniec wydarzenia

Flash mob "Niepodległa" to jedno z wielu wydarzeń jakie towarzyszyć będzie tegorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym mieście. Rocznica ta stanowić ma również temat przewodni tegorocznych Dni Chojnowa.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie 40. osobowa asysta honorowa Wojska Polskiego z Bolesławca. Żołnierze przemaszerują z Placu Zamkowego do Rynku i tuż przed hymnem wciągną na maszt flagę Polski.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.