Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Szkolny teatr Powiatowego Zespołu Szkół dostrzeżony przez Instytut Raszewskiego

Autor Kasia_
Data utworzenia: 13 kwiecień 2018, 22:10 Wszystkich komentarzy: 0


Szkolny teatr Powiatowego Zespołu Szkół dostrzeżony przez Instytut Raszewskiego

Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie pod czujnym okiem swojej polonistki Barbary Homętowskiej zorganizowali w tym roku szkolnym szereg ciekawych i inspirujących wydarzeń teatralnych na terenie szkoły oraz miasta.

Jesienią zeszłego roku rozpoczęła się II edycja wyjątkowego programu tutorsko-szkoleniowego Liderzy Teatroteki Szkolnej, w którym nauczyciele pragnący rozwijać swoje kompetencje w zakresie pedagogiki teatru mogą skorzystać ze szkoleń i warsztatów, które umożliwią im efektywniejszą pracę z uczniami – grupą teatralnych miłośników-amatorów.

W programie tym wzięła udział polonistka z Powiatowego Zespołu Szkół, pani Barbara Homętowska, która rozpoczęła pracę z uczniami ze szkolnego koła teatralnego – odnoszącego już sukcesy i coraz bardziej rozpoznawalnego w lokalnym światku artystycznym.

Program Liderzy Teatroteki Szkolnej ma na celu zwiększenie kompetencji nauczycieli w zakresie pracy teatralnej w realiach szkolnych; pozwala wypracować własny system działania z grupami amatorskimi oraz promuje ideę pedagogiki teatru w praktyce szkolnej. Jak widać, wszystkie te cele są w 100% realizowane w Powiatowym Zespole Szkół.

Działania młodzieży, jakie podjęte zostały z inicjatywy liderki grupy, zostały dostrzeżone i docenione przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jest to państwowa instytucja kultury, która zajmuje się dokumentowaniem, promocją i animacją polskiego życia teatralnego.

Trzeba przyznać, że zainteresowanie działaniami szkoły ze strony tego typu instytucji jest niemałym wyróżnieniem, bowiem nie ma w naszym kraju ważniejszej jednostki związanej z edukacją teatralną. Wszystko to przyczynia się do promowania Powiatowego Zespołu Szkół oraz naszego miasta na skalę całego kraju.

Szczegółową relację z działań koła można przeczytać na stronie zarządzanej przez Instytut Raszewskiego (Barbara Homętowska z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pisze o działaniach, które są pokłosiem jej udziału w II edycji Liderów Teatroteki Szkolnej).

Szkolne koło teatralne w ostatnim czasie nie tylko zorganizowało szereg imprez teatralnych na terenie szkoły i miasta, ale także nawiązało współpracę z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy – uczniom udało się nawet wystąpić na deskach legnickiego teatru.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.