Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiosną nie odpoczniemy w Parku Śródmiejskim. Maszyny zwiastują początek dużej inwestycji

Autor admin
Data utworzenia: 12 kwiecień 2018, 13:18 Wszystkich komentarzy: 0


Wiosną nie odpoczniemy w Parku Śródmiejskim. Maszyny zwiastują początek dużej inwestycji

Duże maszyny, robotnicy i rozkopane aleje - taki widok spotykamy spacerując w sąsiedztwie chojnowskiego Parku Śródmiejskiego. Zgodnie z zapowiedziami ruszył długo oczekiwany remont tego miejsca.

Inwestycja jest realizowana przez wybrane w przetargu przedsiębiorstwo "TRANS-PIOTR" Agnieszka Osiadacz z Chojnowa - cena oferty przekroczyła 459 808 złotych.

W chwili obecnej trwają prace nad nowymi ścieżkami oraz likwidacją traktów, na terenie których przewidziano miejsca zielone.

W ramach prac wykonany zostanie całkowicie nowy układ komunikacyjny. Praktycznie jedynym traktem, który pozostanie w swoim niezmienionym kształcie jest główna aleja łącząca ulicę Wolności z ulicą Spacerową. Główny ciąg komunikacyjny będzie wykonany z kostki betonowej o dwóch wzorach i sposobie ułożenia z betonowym krawężnikiem. Jak czytamy w projekcie - Wykorzystana tu będzie kostka betonowa firmy Libet Via Trio w kolorze pastello o wymiarach 18x27, 1836 i 18x45 cm oraz kostka betonowa firmy Bruk-Bet Urbanit o kolorze wapień szary o wymiarach 16x16 cm. Główna aleja ze względu na swój historyczny charakter będzie miała cechy pieszo-jezdne. Będzie się na niej odbywać sporadyczny ruch kołowy, związany m.in. z obsługą parku.

Pozostałe ścieżki, których lokalizacja będzie nieco zmieniona, zostaną pokryte nawierzchnią mineralną z obrzeżem betonowym.

Centralnym punktem nowego Parku Śródmiejskiego będzie kolumna pochodząca z budynku dawnego chojnowskiego Ratusza. Wokół kolumny utworzona zostanie rabata, która otoczona zostanie ścieżką. Od "ronda" otaczającego kolumnę rozchodzić będą się ścieżki w kierunku: skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Reja, placu Zamkowego, ulicy Wolności (przy budynku nr 6), głównej alei oraz ulicy Spacerowej (przy Muzeum).

Kulminacją inwestycji będzie montaż małej architektury. Projekt zakłada montaż nowych ławek, koszy na śmieci, koszy na psie odchody, tablic informacyjnych, czy stojaków na rowery. W planach jest także budowa całkiem nowego placu zabaw, który zostanie rozbudowany o dodatkowe huśtawki, bujaki i karuzele.

Obecnie prowadzone prace to już kolejny etap inwestycji. Na przełomie 2017 i 2018 roku wybrana w przetargu firma Maciuś Handel i Usługi Artur Guściora z Chojnowa zrealizowała sieć oświetlenia. W ramach przygotowań do inwestycji doszło również do częściowej wycinki drzew i krzewów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.