Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po zimowej przerwie ruszają prace nad mostami

Autor admin
Data utworzenia: 10 kwiecień 2018, 13:46 Wszystkich komentarzy: 2


Po zimowej przerwie ruszają prace nad mostami

W końcu - po długiej zimowej przerwie prace nad tymczasowym mostem na ulicy Legnickiej ruszyły pełną parą. Podobnie sytuacja wygląda na ulicy Matejki, gdzie budowana jest nowa kładka nad rzeką Skorą oraz w Jaroszówce, gdzie trwa remont jednego z przewężonych od kilku lat mostów.

Robotnicy po zimie powrócili nad Skorę

Dobrą wiadomością dla mieszkańców Chojnowa jest powrót robót budowlanych na plac budowy tymczasowego mostu na ulicy Legnickiej oraz budowę kładki na ulicy Matejki.

Budowa tymczasowej przeprawy na Legnickiej rozpoczęła się sierpniu minionego roku. Obiekt realizowany jest w koncepcji zaprojektuj i zbuduj przez wyłonioną w przetargu firmę Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca.

Inwestycja niemal od początku wywołuje krytyczne opinie ze strony mieszkańców Chojnowa - przyczyn jest wiele, wśród nich wymienić możemy m.in. niestaranne łatanie ubytków w nawierzchni; chojnowianie nie szczędzą również słów krytyki w ocenia tempa prac. Cieszy więc fakt, że roboty zostały wznowione. Termin zakończenia inwestycji określony został na koniec października 2018 roku.

Wznowienie prac nastąpiło także na ulicy Matejki, gdzie budowana jest nowa kładka. Obiekt powstaje w miejscu dawnej przeprawy, która została zlikwidowana w latach 80-tych XX wieku. Idea jaka przyświeca inicjatorom budowy to połączenie nowej i starej części Chojnowa oraz usprawnienie ruchu w tym miejscu.

Inwestycja realizowana jest na zlecenie Urzędu Miejskiego przez Przedsiębiorstwa Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o. z Polkowic. Cena oferty zaproponowana przez wykonawcę wyniosła 722 010 zł.

Nowy most także w Jaroszówce

Od kilku lat droga wojewódzka nr 335 w Jaroszówce stanowi prawdziwy tor przeszkód. Wszystko za sprawą złego stanu technicznego mostów i wprowadzenia na nich ruchu wahadłowego oraz ograniczenia prędkości. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei chce zmienić ten stan rzeczy remontując wszystkie przeprawy - na pierwszy ogień poszedł most w sąsiedztwie młyna wodnego.

Podobnie jak w przypadku ulicy Legnickiej, podobnie tutaj budowany jest most tymczasowy, którym poprowadzony zostanie ruch w trakcie przebudowy właściwego mostu.Komentarze

To już chyba trzecia zima tych mostów hahaha :D
zgłoś komentarz
Tyle trzeba czekać w Polsce na wyremontowanie jednego kilkumetrowego mostku :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.