Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Legniczanka z wystawą w chojnowskiej Galerii Młodych [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2018, 15:23 Wszystkich komentarzy: 0


Legniczanka z wystawą w chojnowskiej Galerii Młodych [ZDJĘCIA]

Za nami wernisaż wystawy "Poezja i pędzel" na której prezentowane są dzieła legnickiej artystki Danuty Danielewicz. Jej prace oglądać będziemy mogli w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej do końca maja 2018 roku.

Danuta Danielewicz karierę artystyczną zaczynała od członkostwa w Klubie Plastyków Amatorów w Legnicy (1979-1980). Początkowo poważnie rozważała podjęcie nauki w Akademii Sztuk Pięknych. Jej droga artystyczna potoczyła się jednak inaczej.

Do malowania po długiej przerwie powróciła w 2005 roku. Uczestniczyła m.in. w plenerze w Michałowicach, warsztatach organizowanych przez Fundację „Sztuka dla Ludzi”, a także Satyrykonie. Obecnie jako słuchaczka Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku bierze udział w warsztatach malarskich, ceramicznych oraz kabaretowych.

Kilka lat temu u Danuty Danielewicz narodził się talent pisarski. Podczas drugiej części spotkania gościom wernisażu przedstawiono wiersze z debiutanckiego tomiku "Światłocienie". Wiersze czytane były przez Dorotę Chopkowicz.

Dzieła Danuty Danielewicz są prezentowane w Galerii Młodych nie po raz pierwszy. Rok temu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy "Jesienią malowane".Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.