Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski 2018: Urząd Miejski zachęca do głosowania przez internet!

Autor admin
Data utworzenia: 16 kwiecień 2018, 12:31 Wszystkich komentarzy: 2


Budżet Obywatelski 2018: Urząd Miejski zachęca do głosowania przez internet!

9 kwietnia ruszyło głosowanie w II Budżecie Obywatelskim. Do 7 maja każdy pełnoletni mieszkaniec Chojnowa będzie mógł zagłosować odwiedzając Urząd Miejski lub korzystając z internetu! O możliwości głosowania drogą elektroniczną zdecydowali chojnowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Przypominamy listę projektów na jakie będziemy mogli zagłosować.

W głosowaniu udział mogą brać jedynie mieszkańcy Chojnowa, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (9 kwietnia 2018 roku) ukończyli 18 lat. Jedna osoba może zagłosować tylko na jeden projekt. Można głosować wybierając tylko jedną formę głosowania: elektroniczną lub papierową.

Oddanie głosu w formie papierowej możliwe jest wyłącznie osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

Głosowanie drogą elektroniczną możliwe jest za pośrednictwem strony budzet.chojnow.eu.

Głos uznaje się za nieważny jeśli: osoba głosująca odda więcej niż jeden głos, nr PESEL jest niepoprawny lub nie należy do osoby głosującej.

Wybrane zostaną projekty z największą liczbą ważnych głosów, 1 dla północnej strony miasta oraz 1 dla południowej strony miasta.

Na co możemy głosować:

Północna strona Chojnowa:

Rewitalizacja Amifiteatru w Parku Śródmiejskim

Pomysłodawca: Krystyna Czapska

Lokalizacja projektu: obszar istniejącego amfiteatru na terenie Parku Śródmiejskiego

Cel projektu: Przywrócenie amfiteatrowi dawnej świetności i stworzenie atrakcyjnego miejsca spotkań kulturalnych dla mieszkańców Chojnowa.

Opis projektu: Zadaszenie istniejącej sceny. Renowacja istniejących ścian, naprawa schodów i nawierzchni na scenie. Zamontowanie ławek dla widzów. Doprowadzenie instalacji elektrycznej, zagospodarowanie terenu zielenią: krzewy i kwiaty. Realizacja projektu sprawi, że w tym miejscu będzie można organizować kulturalne wydarzenia lokalne i imprezy cykliczne.


Zestaw Street Workout - teren zielony w obrębie kwartału ul. Kolejowa, Kościuszki, Witosa i Placu Dworcowego

Pomysłodawca: Andrzej Tracz

Lokalizacja projektu: teren zielony w obrębie ul. Kościuszki, Kolejowej, Witosa i Pl. Dworcowego

Cel projektu: Stworzenie miejsca do aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców

Opis projektu: Zamontowanie zestawu do ćwiczeń fizycznych STREET WORKOUT na terenie zielonym. Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie terenu zielonego oraz na aktywne spędzanie czasu wolnego w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania


Południowa strona Chojnowa:

Reaktywowanie miejsca rekreacyjnego w Parku Piastowskim na szczycie Wzgórza Chmielowego

Pomysłodawca: Barbara Kułacz

Lokalizacja projektu: Park Piastowski Wzgórze Chmielowe

Cel projektu: Powrót do tradycji, integracja mieszkańców, rozwijanie kultury i talentów, poprawa bezpieczeństwa dla mieszkańców, aktywizacja określonych grup mieszkańców, stowarzyszeń i zespołów

Opis projektu: Realizacja projektu rozpoczyna się od wykonania projektu budowy. Następnie należy przygotować plac budowy i uporządkować teren, zdemontować urządzenia i odwodnić teren. Ułożyć płyty betonowe na pow. 100 m2, które będą służyły jako miejsce na tańce, pokazy i inne. Wykonać oświetlenie. W podejściu na wzgórze należy wykonać schody w postaci stopni drewnianych. W celu zachowania bezpieczeństwa wykonać ogrodzenie od strony skarpy i poręcze przy zejściu ze wzgórza. Kolejnym etapem będzie renowacja sceny, zakup i montaż niezbędnych urządzeń: ławki i kosze na śmieci.


"Adrenalina Park" multifunkcyjny Tor Eko-Pumptrack dla każdego Park Piastowski

Pomysłodawca: Iwona Merunowicz

Lokalizacja projektu: Park Piastowski, trochę zapomniane boisko do piłki nożnej przy placu zabaw, placu Street Workout i siłowni

Cel projektu: Stworzenie innowacyjnej infrastruktury sportowej, w skład której będzie wchodził pumptrack, z którego będą mogli korzystać rowerzyści, rolkarze, osoby jeżdżące na hulajnogach i deskorolkach. Trening na takim torze szlifuje technikę, uczy płynnej jazdy, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi.

Opis projektu: Pumptrack jest torem o specjalnie ukształtowanej, falistej nawierzchni i wyprofilowanych zakrętach. Składa się z jednej pętli. Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów „góra-dół". Zaletami toru jest: uniwersalny dostęp dla każdego, szybka, nieskomplikowana inwestycja, bezpieczeństwo użytkowników, prosta konstrukcja, niewymagająca częstej konserwacji, ciekawy sposób zagospodarowania terenów zielonych, miejsce spotkań dla lokalnej społeczności, pumptrack modułowy może zostać rozbudowany o nowe elementy, jest mobilnyKomentarze

Jak zwykle...
Ktoś wpadł na dobry pomysł, jest kasa na realizacje, a ludzie wybierają jakieś pumptrucki i kilka blaszanych rurek zamiast czegoś co mogłoby się przydać.
Po co wam kolejny teren do ćwiczeń? Bo bliżej domu? Jeden taki punkt jest w parku i ludzi z niego korzystających można na palcach policzyć, a jakby ktoś chciał tam ćwiczyć to 10 minut spaceru nie zrobiłoby różnicy...
A pumptrucki w parku? Jeszcze większa kaszana... Jeżeli ktoś jeździ na rowerze czy rolkach czy czymkolwiek innym wie ze taki tor to zabawka dla dzieci na 20 minut max. Chcecie zrobić coś takiego to zbudujcie skatepark, a może dzieciaki nie będą siedziały w domu tylko wyjdą pośmigać do parku.
I jakby nie patrzeć to porównanie kosztowe do 2 pozostałych inwestycji wydaje się marne.

zgłoś komentarz
Bardzo podoba mi się pomysł budżetu obywatelskiego, a nie podoba mi się że jest dźwignią wyścigu do wyborów i tylko pod tym kątem te działania są prowadzone. Tak samo nie podoba mi się aktywność radnych który przez tyle lat byli przeciw budżetowi obywatelskiemu, sami nic nie zrobili żeby był , a teraz składają wnioski żeby zaistnieć bo nic innego nie potrafią zrobić. Dlatego praktycznie niema czego poprzeć, bo są to albo aktualni rani albo ci którzy do polityki miejskiej mają zamiar startować. Szkoda że stał się elementem rozgrywek przed wyborami.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.