Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

"Kiedy myślę, Ojczyzna... Konkurs recytatorski w Gminnej Bibliotece Publicznej

Autor admin
Data utworzenia: 06 kwiecień 2018, 14:09 Wszystkich komentarzy: 0


"Kiedy myślę, Ojczyzna... Konkurs recytatorski w Gminnej Bibliotece Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie poezji patriotycznej "Kiedy myślę, Ojczyzna...".

Wydarzenie ma na celu m.in. popularyzację poezji o tematyce patriotycznej, wyeksponowanie istotnego i oryginalnego dla polskie poezji wątku patriotycznego czy kształtowanie poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami. Okazją do organizacji konkursu jest przypadająca w 2018 roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych. Rywalizacja odbywać będzie się w II etapach. W pierwszym do czynienia będziemy mieli z eliminacjami szkolnymi, które wyłonią do 3 uczestników, którzy będą reprezentować szkołę w 2 etapie - gminnym.

Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji 1 wiersza o tematyce patriotycznej dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy. Czas występu nie powinien przekraczać 5 minut.

Finał konkursu odbędzie się 16 maja o godzinie 10:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej. Przesłuchania konkursowe będą odbywać się z udziałem publiczności. Powołane przez organizatora jury oceniać będzie: dobór i rozumienie tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, poprawność i ekspresję wypowiedzi, dykcję oraz opanowanie tekstu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.