Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jarosław Kaczyński chce obniżenia pensji samorządowców. Vox populi, vox dei?

Autor admin
Data utworzenia: 06 kwiecień 2018, 12:26 Wszystkich komentarzy: 0


Jarosław Kaczyński chce obniżenia pensji samorządowców. Vox populi, vox dei?

Jarosław Kaczyński w miniony czwartek zapowiedział nowe limity obniżające dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także ich zastępców. Prezes PiS deklaruje, że każdy poseł który sprzeciwi się ustawie nie trafi na listy wyborcze partii rządzącej.

Nie trudno dojść do wniosku, że koncepcja ta jest efektem "afery" z gigantycznymi premiami jakie przyznała sobie oraz podległym ministrom premier Beata Szydło. Sytuacja wpłynęła negatywnie na notowania partii. Prezes PiS w dniu wczorajszym zapowiedział, że ministrowie i niektórzy wiceministrowie swoje nagrody przekażą na działalność Caritasu.

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, uwzględniając wszystkie składniki i dodatki, pensja wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka i starosty w 2018 roku nie może być wyższa niż siedmiokrotność kwoty bazowej, czyli 12 525,94 złotych. Decyzję o tym, ile będzie zarabiać wójt, burmistrz, marszałek czy starosta podejmuje odpowiednia: rada gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Projekt zmian prezes Kaczyński motywuje oczekiwaniami społeczeństwa - Vox populi, vox dei – głos ludu, głos Boga. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji i będziemy w związku z tym ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny, dla budowy przeświadczenia społeczeństwa, że polityka rzeczywiście nie jest dla bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu - przekonywał.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.