Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dworzec pięknieje na naszych oczach [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 05 kwiecień 2018, 14:01 Wszystkich komentarzy: 2


Dworzec pięknieje na naszych oczach [ZDJĘCIA]

Od kilkunastu dni trwają wzmożone prace nad wymianą okrycia dachowego budynku chojnowskiego dworca kolejowego. Widoczne już teraz zmiany pokazują jak wielki potencjał kryje się w tym zaniedbanym zabytkowym gmachu.

Roboty dachowe to kolejny z etapów remontu. Inwestycja na chojnowskim rozpoczęła się od prac wewnątrz budynku, gdzie obecnie trwają roboty m.in. nad wymianą instalacji. W ramach prac m.in.: oczyszczona zostanie okładzina ścian wykonana z glazurowych płytek ceramicznych, wymieniona zostanie posadzka (na wzór istniejącej, która musi zostać usunięta ze względu na zły stan) oraz odtworzona zostanie drewniana boazeria. Projekt przewiduje generalny remont istniejących klatek schodowych; renowacji poddane zostaną również historyczne elementy wyposażenia.

Budynek dworca wpisany jest do rejestru zabytków, w związku z czym wszelkie działania inwestycyjne w zakresie przebudowy, rozbudowy i remontów a także zmiany funkcji obiektów są konsultowane i uzgadniane z Państwową Służbą Ochrony Zabytków.

Remont chojnowskiego dworca doszedł do skutku dzięki pozyskaniu środków z budżetu państwa przez Polskie Koleje Państwowe. Zmiany jednak nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie władz miejskich - Możliwość pozyskania środków z budżetu państwa przez PKP na wykonanie przebudowy dworca była możliwa pod warunkiem zagospodarowania części użytkowej dworca na cele publiczne przez gminę miejską Chojnów. W wydzierżawionym przez miasto pomieszczeniu dworcowym powstanie poczekalnia dla młodzieży i mieszkańców oczekujących także na autobusy i busy. Pomieszczenie o powierzchni 160 m² będzie ogrzewane i według planów ma być wyposażone w toalety.

Termin zakończenia modernizacji określany jest przez PKP na przełom IV kwartału 2018 r. i I kwartału 2019 r. Inwestycja jest realizowana przez firmę SKB S.A.

\


Komentarze

Witam,

Ważne aby po remoncie coś tam się działo bo innaczej znów go zdewastują i będzie straszył.
zgłoś komentarz
Projekt zakładał, że znajdzie się w budynku dworca stanowisko dla ochrony, do tego przydworcowe przedszkole, poczekalnia, biuro obsługi klienta. Ma być tego sporo, miejmy nadzieję w nocy nie będzie się tam zbierać żaden... "element".
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.