Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Policja podsumowuje świąteczny weekend. 20 zdarzeń drogowych na terenie powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 03 kwiecień 2018, 12:08 Wszystkich komentarzy: 0


Policja podsumowuje świąteczny weekend. 20 zdarzeń drogowych na terenie powiatu legnickiego

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku na drogach powiatu legnickiego odnotowano łącznie 20 zdarzeń drogowych.

- W ciągu minionych czterech dni nikt nie zginął. Mimo wzmożonego ruchu na drogach, odnotowano mniejszą liczbę zdarzeń niż w ciągu dni roboczych. Od piątku do poniedziałku odnotowano w naszym regionie łącznie 20 zdarzeń drogowych były to same kolizje - informuje podkom. Iwona Król-Szymajda z biura prasowego legnickiej policji - Legniccy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 7 osób, które mimo wielokrotnych apeli wsiadły za kierownicę pod wpływem narkotyków, 3 osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.

Tegoroczny świąteczny weekend na drogach powiatu legnickiego uznać możemy za spokojny.

Policjanci przypominają kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Pasażerów natomiast uświadamiają, że są również uczestnikami ruchu drogowego i mają prawo do bezpiecznej podróży zarówno w transporcie zbiorowym, jak i prywatnym. Ponadto zwracają uwagę, że niewłaściwe zachowanie pasażera może mieć wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.