Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Na co zwrócić uwagę przy wyborze motocykla?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 03 kwiecień 2018, 09:34 Wszystkich komentarzy: 0


Na co zwrócić uwagę przy wyborze motocykla?

Jazda motocyklem to niewątpliwie emocjonująca pasja, która sprawia, że serce szybciej bije, a poziom adrenaliny gwałtownie się podnosi. Jeśli Ty również czujesz, że ten jednoślad jest twoim powołaniem musisz wiedzieć jak wybrać odpowiednią dla siebie maszynę.

Parametry konstrukcyjne motocykla

Przy wyborze pierwszego wżyciu motocykla warto zwrócić uwagę na dwa parametry: wysokość siedzenia i masę jednośladu. Na początku najlepiej zdecydować się na motocykl ważący około 190 kg. Lżejsza maszyna pozwoli na łatwiejsze manewrowanie i nie będzie sprawiała trudności np. przy wprowadzaniu do garażu. Siedzenie jednośladu musi znajdować się na takiej wysokości, żeby kierowca mógł bez problemu postawić stopy na podłożu. Dokonując wyboru najlepiej wypróbować kilka modeli i zdecydować się na ten, który jest najbardziej komfortowy. Wysokość siedziska zależy od budowy ciała i wzrostu kierowcy. Właściwe jego ustawienie pozwala na komfortowe manewry i stabilne ułożenie ciała podczas jazdy.

Rodzaj motocykla

Istnieje kilka rodzajów motocykli dopasowanych do określonej nawierzchni i długości pokonywanych tras. Przy wyborze, kierowca musi zdecydować czy zamierza przemierzać kilkugodzinne trasy (najlepiej nadają się do nich: motocykle turystyczne, choppery i cruisery), czy preferuje jazdę w mieście (wówczas wystarczy motocykl typu naked). Kupując maszynę ma się do wyboru nowe lub używane modele. Za kilkunastoletnie maszyny trzeba zapłacić około 5 tys. zł. Ceny nowych motocykli rozpoczynają się od około 9 tys. zł. Decydując się na jednoślad trzeba pamiętać o regularnym serwisowaniu i przeglądzie technicznym. W przypadku wymiany części można korzystać z internetowych sklepów jak np.: akcesoriamotocyklowe.pl, które oferują oryginalne elementy. Wymiana najbardziej eksploatowanych części jest gwarancją bezpiecznej jazdy i komfortowego użytkowania.

Parametry silnika

Według polskiego prawa,o prawo jazdy kategorii A1 może starać się osoba w wieku 16 lat. Dla takich kierowców wskazane są motocykle z silnikami o pojemności do 125 cm i mocy do 15 km. Po uzyskaniu pełnoletniości przyszły kierowca może przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii A, które daje możliwość korzystania z wszelkiego rodzaju motocykli, bez ograniczeń pojemności i mocy silnika. Najlepszymi maszynami dla początkujących są jednak jednoślady o mniejszej mocy, które pozwalają nabyć umiejętności i nawyków niezbędnych do bezpiecznej i komfortowej jazdy. Maszyny te dają możliwość nauki manewrowania motocyklem i zdobycia doświadczenia na drodze.

Wybierając motocykl trzeba wziąć pod uwagę omówione zagadnienia, bo tylko wtedy możemy zdecydować się na maszynę, która rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i da nam możliwość komfortowego i bezpiecznego użytkowania.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.