Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Z dalekiej Szkocji do Chojnowa. Eddie Millar gościem uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 28 marzec 2018, 15:16 Wszystkich komentarzy: 0


Z dalekiej Szkocji do Chojnowa. Eddie Millar gościem uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 [ZDJĘCIA]

Mimo, że jest Szkotem, Chojnów uważa za swoje miejsca na Ziemi. Edward Millar nasze miasto odwiedza regularnie od 2009 roku - w dniu dzisiejszym gościł w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie rozmawiał z uczniami na najróżniejsze tematy i przybliżał im tematykę Szkocji - jej kulturę, tradycje, zwyczaje.

Jak przystało na rdzennego Szkota, Eddie przywdział na siebie tradycyjny strój. Kilt to spódnica zrobiona z tartanu, którą szyje się z długiego pasa materiału o bardzo dużej szerokości, plisując go i składając na fason spódnicy kopertowej. Jak zaznacza Eddie - Wzór tartanu jest zależy od tego, jaki klan reprezentuje właściciel kiltu. Strojowi gościa towarzyszył sporran - skórzana torebka przyczepiona do paska na biodrach.

Uczniowie mieli okazję poznać ojczyznę Jamesa Bonda i Ewana McGregora, a także spytać gościa o co tylko chcieli. Dla dzieci z "trójki" spotkanie stanowiło doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych; Edwarda pytali m.in. o to: co lubi jeść, czy lubi Wielkanoc, jakie jest jego ulubione zwierzę, czy jakiej muzyki lubi słuchać.

To nie pierwsze spotkanie Eddiego Millara z uczniami lokalnych szkół. W latach poprzednich gościł m.in. w Gimnazjum nr 2 czy w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach.

Zobacz również: Głos ze Szkocji. Chojnów to moje miejsce na ziemi, ale...


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.