Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pościg w Pawlikowicach. Kierowca był nietrzeźwy i miał cztery zakazy prowadzenia pojazdów

Autor admin
Data utworzenia: 26 marzec 2018, 12:12 Wszystkich komentarzy: 0


Pościg w Pawlikowicach. Kierowca był nietrzeźwy i miał cztery zakazy prowadzenia pojazdów

Legnicka drogówka w minioną sobotę zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył. Rzeczą, która zwróciła uwagę policjantów były niezapięte pasy bezpieczeństwa.  Jak ustalili policjanci 45-latek wsiadł "za kółko" osobowego Renault, posiadając cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym jeden dożywotni. Za niestosowanie się do zakazów sądowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- 24 marca br. około godziny 15:50 w miejscowości Pawlikowice (gm. Chojnów) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierującego pojazdem marki renault, który poruszał się bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z uwagi na ujawnione wykroczenie zawrócili radiowozem i udali się za kierującym. Mężczyzna widząc zawracający radiowóz, gwałtowanie przyspieszył. Po kilku przejechanych metrach 45-latek stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, a następnie wjechał do rowu - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji -  Kiedy policjanci otworzyli drzwi od jego pojazdu od razu wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,6 promila. Kierujący z uwagi na odniesione obrażenia został przetransportowany do szpitala.

Po sprawdzeniu w systemach policjanci ustalili, że 45-latek ma aktualne cztery zakazy prowadzenia pojazdów, w tym jeden dożywotni. Mężczyzna za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie teraz przed sądem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.