Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

O atrakcjach podróżniczych mówili uczniowie z Rokitek w Chojnowie

Autor Grono Pedagogiczne ZSP Rokitki
Data utworzenia: 26 marzec 2018, 11:39 Wszystkich komentarzy: 0


O atrakcjach podróżniczych mówili uczniowie z Rokitek w Chojnowie

"Co warto wiedzieć o różnych krajach?" - nasi uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rokitkach mówili o tym w czwartek 23 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy nr1 w Chojnowie.

Przedstawienie, dzięki któremu podopieczni domu poznali atrakcje, m.in. Włoch, Francji, Hiszpanii, Rosji, a nawet Meksyku, przygotowały dzieci z kółka teatralnego. Prowadzi je mgr Gabriela Seweryniak. Okazało się, że widzowie bardzo uważnie oglądali przedstawienie, bo wypytywani przez dzieci o opowiadane przez nie ciekawostki znali wszystkie odpowiedzi.

Po przedstawieniu przeprowadzono krótkie warsztaty, podczas których podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie otrzymali materiały, jakie mogą sami ozdobić, a które mają im przypominać o wizycie i przedstawieniu naszych dzieci. Tym samym uczniowie mogli zobaczyć, jak działa taki ośrodek i kto może z niego korzystać. Jego dyrektor, pani Mariola Pyrz opowiedziała historię powstania placówki oraz pokazała różne pracownie, w których powstają prawdziwe rękodzieła.

Uczniowie za swój występ otrzymali piękne wielkanocne stroiki i czekolady, czego się kompletnie nie spodziewali. Natomiast na ręce pani dyrektor Marioli Pyrz dzieci przekazały wiosenny bukiet z kwiatów, które sami wykonali i świąteczne życzenia. Dzieci już zostały zaproszone na kolejne spotkanie i to nawet z ogniskiem! A po powrocie do szkoły - już pytały - "to kiedy tam jeszcze pojedziemy?"

Spotkanie zorganizowała Szkolna Rada Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

Grono Pedagogiczne

\Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.